Kınık’ta Sucahlı Kavunu Festivali’yle tatlı anlar yaşanacak

İzmir'in Kınık ilçesi yeniden Sucahlı Kavun Festivali’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Binlerce kişi, Kınık Belediyesi Sucahlı Kavun Festivali'nde bir araya gelecek. Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer tüm vatandaşları kavun ...

Özgürses Gazetesi
01:05 -
Abone ol
Kınık’ta Sucahlı Kavunu Festivali’yle tatlı anlar yaşanacak

İzmir’in Kınık ilçesi yeniden Sucahlı Kavun Festivali’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Binlerce kişi, Kınık Belediyesi Sucahlı Kavun Festivali’nde bir araya gelecek.
Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer tüm vatandaşları kavun festivaline davet etti.
İzmir’in Kınık ilçesinde gerçekleşecek kavun festivali pek çok etkinliğe sahne olacak. Ayşegül Koç’un sunuculuğunda gerçekleşecek olan festival, 27 Ağustos Pazar günü Mehteran Konseri ile başlayacak, Halk Oyunları, Yarışmalar, Çocuk Etkinlikleri (Şişme Oyun Parkı) ve Meşhur Sucahlı kavununun tanıtımının yapılmasıyla devam edecek. Ayşe Dinçer’in (Ankaralı Ayşe) sahne alacağı konser ile de sona erecek.
Festivale gelen vatandaşlar hem meşhur Sucahlı kavununun tadına doyacak hem de yapılacak etkinlik, gösteri ve konser ile festivalin keyfini çıkaracak.
Katılımın ücretsiz olacağı festivalde yöresel ürünlerin sergileneceği bir sergi alanı da yer alacak. Ayrıca Vatandaşlara Kınık Belediyesi tarafından meşhur Sütlü kavun ikram edilecek ve Sucahlı Kavunu’ndan yapılan reçel de tanıtılacak. Kınık Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılacak olan Kınık Belediyesi Sucahlı Kavun Festivali herkese açık olacak.