SEVİMLİ DOSTLARIMIZ YALNIZ DEĞİL

Aliağa Belediyesi Veterinerlik Birimi, 2020 yılının ilk 7 ayında bin 200 sokak hayvanın bakımını gerçekleştirdi. Sevimli dostların tedavi süreçleriyle yakından ilgilenen birim, dünyayı etkisi altına alan korona virüsü salgını döneminde de çalışmalarına devam etti.

Özgürses Gazetesi
11:58 -
Abone ol
 SEVİMLİ DOSTLARIMIZ YALNIZ DEĞİL

Aliağa Belediyesi Veterinerlik Birimi, 2020 yılının ilk 7 ayında bin 200 sokak hayvanın bakımını gerçekleştirdi. Sevimli dostların tedavi süreçleriyle yakından ilgilenen birim, dünyayı etkisi altına alan korona virüsü salgını döneminde de çalışmalarına devam etti. Veterinerlik Birimi, pandemi sürecinde sokakta yaşayan hayvanların mama, su ve bakım ihtiyaçlarını karşıladı.

ALİAĞA BELEDİYESİ CAN DOSTLARIN BAKIMINI SAĞLIYOR
Aliağa Belediyesi Veterinerlik Birimi tarafından yılın ilk yedi ayında gerçekleştirilen tedavi ve bakım hizmetleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Veteriner Hekim Mustafa Güçlü, “Belediyemiz Hilal Masası’nın Alo 153 ve 0 530 277 22 22 numaralı Whatsapp hattına ulaşan ihbarlar ve vatandaşlarımızın birimimize getirdiği bin 200 can dostumuzun tedavisini, bakımını gerçekleştirdik. Belediye Veterinerlik Birimi olarak kısırlaştırma işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Çeşitli kazalar sonucu yaralanan minik dostlarımızı tedavi ediyor, bakımlarını sağlıyoruz.” dedi.

PANDEMİDE CAN DOSTLARIMIZI YALNIZ BIRAKMADIK
Kovid19 salgını döneminde de çalışmalarını artırarak devam ettiklerini belirten Güçlü, “Pandemi sürecinde özellikle sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu günlerde can dostlarımızı asla yalnız bırakmadık. Sürekli olarak mama ve su takviyesi yaptık. Can dostlarımızı mağdur etmemek adına genel bakımlarını üstlendik. Bu süreçte kısırlaştırma işlemlerine ve ameliyatlara ara vermeden devam ettik.” şeklinde konuştu.

YEDİ AYDA BİN 200 TEDAVİ
Yılın ilk yedi ayında bin 200 sokak hayvanın tedavisini ve bakımını gerçekleştiren Aliağa Belediyesi Veterinerlik Birimi, bu süreçte 600 kısırlaştırma işlemi, 38 kırık operasyonu, 7 fıtık ameliyatı ve 12 amputasyon işlemi gerçekleştirdi.