ALİAĞA’DA SEÇMEN SAYISI ŞAŞIRTI

26 Mart 2015
ALİAĞA’DA SEÇMEN SAYISI ŞAŞIRTI

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TUİK) son verilerine göre 2014 yılında Aliağa’nın nüfusu 83 bin 366 kişi olarak belirlenirken Aliağa nüfusu bir önce ki yıla göre 2 bin 418 kişi arttı.
 
83 bin 366 kişilik nüfus içerisinde ise 58 bin 219 seçmen bulunuyor. Geçtiğimiz yıl 29 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerde 56 bin 638 seçmeni bulunan Aliağa’da Nüfusa Dayalı Adres Kayıt Sistemi kayıtlarına göre bir yıl içerisinde seçmen sayısı bin 581 kişi arttı.
 
EN FAZLA SEÇMEN YENİ MAHALLEDE
Aliağa’da en fazla seçmen merkez mahallerde yer alıyor. 15 bin 255 kişilik nüfusu ile Aliağa’nın en fazla nüfusuna sahip mahallesi olan Yeni Mahalle aynı zamanda 10 bin 769 kişilik seçmen sayısı ile de Aliağa’nın en fazla seçmenine sahip. Kültür Mahallesi’nde 7 bin 874, Kazım Dirik Mahallesi’nde 6 bin 982, Siteler Mahallesi’nde 6 bin 931, Atatürk Mahallesi’nde ise 6 bin 64 seçmen yer alıyor.
 
14 Mart tarihinde askıya çıkan ve 29 Mart 2015 Pazar günü askından inecek olan seçmen listelerinden sonra net seçmen sayısı 1 – 7 Nisan tarihleri arasında ilçe seçim müdürlüğü tarafından açıklanacak.
 
İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı, seçmenlerin listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’nun internet sitesinden de kontrol edilebileceğini açıkladı. Askıya çıkan listelerdeki bilgilerde yanlışlık veya eksiklik olanların seçmen niteliğine sahip olduğu halde muhtarlık bölgesi askı listelerinde ismini bulamayanların ilgili nüfus müdürlüğüne Adres Beyan Formu ile birlikte elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noterden tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisi ile başvurmaları gerekiyor. Aynı kişilerin nüfus müdürlüğünce tescil edilen adrese ilişkin imzalı adres beyan formunun bir örneğini İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na teslim etmeleri gerekiyor.

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.