Yağcıbedir halısı ve kültürü için dev adım

Dünyaca ünlü “Yağcıbedir Halısı ve Yağcıbedir Kültürü”  için “Yağcıbedir Kültür Yolu” projesi ile Bergama’da çalıştay düzenlenecek. Bergama Belediyesi ev sahipliğinde Haluk Elbe Toplantı Salonu’nda 27 Şubat Perşembe Günü (yarın) saat 10.

Özgürses Gazetesi
09:35 -
Abone ol
Yağcıbedir halısı ve kültürü için dev adım

Dünyaca ünlü “Yağcıbedir Halısı ve Yağcıbedir Kültürü”  için “Yağcıbedir Kültür Yolu” projesi ile Bergama’da çalıştay düzenlenecek.

Bergama Belediyesi ev sahipliğinde Haluk Elbe Toplantı Salonu’nda 27 Şubat Perşembe Günü (yarın) saat 10.00’da düzenlenecek çalıştay, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İzmir ve Balıkesir Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Balıkesir Üniversitesi, Bergama, Dikili, Sındırgı, Bigadiç, İvrindi ve Kepsut Belediyeleri işbirliği ile yapılacak. Çalıştay, Yağcıbedir Kültürü’nün araştırılması, incelenmesi, bilgi belge ve dokümanların toplanması üzerine gerçekleştirilecek. Çalıştay sonrası çıkan sonuçların kitap, film ve bir “Turizm Rotası”na dönüştürülmesi planlanıyor. “Yağcıbedir Kültür Yolu” projesi kapsamında Kültürel birikimlerin ”Turizm Güzergahı”na dönüştürülmesi hedefleniyor.