ALİAĞA’DA 750 KONUT SAHİBİNİ BULDU

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Aliağa’ya inşa edilecek olan 750 konut projesi için hak sahipliği belirleme kuraları çekildi. Aliağa Belediyesi Enka Kapalı Spor Tesisleri’nde noter huzurunda ve idare yetkililerinin denetiminde gerçekleştirilen hak sahipliği belirleme kurasına ilgi yoğun oldu.

Özgürses Gazetesi
09:38 -
Abone ol
ALİAĞA’DA 750 KONUT SAHİBİNİ BULDU

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Aliağa’ya inşa edilecek olan 750 konut projesi için hak sahipliği belirleme kuraları çekildi.

Aliağa Belediyesi Enka Kapalı Spor Tesisleri’nde noter huzurunda ve idare yetkililerinin denetiminde gerçekleştirilen hak sahipliği belirleme kurasına ilgi yoğun oldu. Ev sahibi olmanın hayalini kuran vatandaşlar, çekilen kuraları heyecanla takip etti. Kurada ismi okunan vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı.

ALİAĞA’DA 5 BİN 651 KİŞİ KURAYA KATILDI

Aliağa’da 5 bin 651 kişi hak sahipliği belirleme kurasına katılabilmek için müracaatta bulundu. 2+1 daireler için 2 bin 774, 3+1 daireler için 2 bin 877 kişi başvuru yapıldı. Çekiliş esnasında Şehit Ailelerine, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine yüzde 10, engellilere ise yüzde 5 öncelikli hak sahibi olma şansı sunuldu. Kurada 2+1 tipi konut için 525, 3+1 tipi konut için ise 225 asil ve yedek aday belirlendi. Yetkililer, TOKİ kura sonuçlarının https://www.toki.gov.tr/ adresinden sorgulayabileceğini bildirdi.

PEŞİNATLAR SÖZLEŞME İMZALAMA AŞAMASINDA TAHSİL EDİLECEK

2+1 konutlar 140-180 bin, 3+1 konutlar 160-210 bin lira fiyat aralığında satışa sunulacak. 2+1 evler brüt 75 ve 85 metrekare, 3+1 evler ise brüt 100 metrekare olacak şekilde projelendirilecek. Kurada adı okunan talihliler yüzde 10 peşinat, 240 ay vade ve 0.49 faiz oranıyla ev sahibi olmaya hak kazanırken peşinatlar sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecek.

TAKSİT ÖDEMELERİ SÖZLEŞME TARİHİNİ TAKİP EDEN AY İTİBARİYLE BAŞLAYACAK

En uygun fiyatlı 2+1 konutta taksitler aylık 894 lira, en uygun fiyatlı 3+1 dairede taksitler 1022 lira olacak. Türkiye genelindeki proje kapsamında vatandaşların konut finansmanı hem kamu hem de katılım bankaları tarafından sağlanabilecek. Taksit ödemeleri sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayan vatandaşlar ise başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren beş iş günü sonrasında başvuru yaptıkları bankanın yetkili şubelerinden geri alabilecek.