Başkan ŞAHİN; “GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR”

İzmir'deki CHP’li Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları’nı ziyaret eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve Karşıyaka eski Belediye Başkanı Cevat Durak, teröre karşı birlik ve beraberlik mesajı vermeyi sürdürüyor.  1999’dan bugüne Menemen Belediye Başkanlığı görevini yürüten CHP’nin kıdemli Belediye Başkanlarından Tahir Şahin ve 2004-2014 yılları arasında Karşıyaka Belediye Başkanlığı görevini yürüten Cevat Durak; Bornova, Konak, Karşıyaka ve Bayraklı’dan sonra Karabağlar, Gaziemir ve Çiğli Belediye Başkanları ile CHP İlçe Başkanları’nı makamlarında ziyaret ettiler.

Özgürses Gazetesi
01:41 -
Başkan ŞAHİN; “GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR”

İzmir’deki CHP’li Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları’nı ziyaret eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve Karşıyaka eski Belediye Başkanı Cevat Durak, teröre karşı birlik ve beraberlik mesajı vermeyi sürdürüyor.

 1999’dan bugüne Menemen Belediye Başkanlığı görevini yürüten CHP’nin kıdemli Belediye Başkanlarından Tahir Şahin ve 2004-2014 yılları arasında Karşıyaka Belediye Başkanlığı görevini yürüten Cevat Durak; Bornova, Konak, Karşıyaka ve Bayraklı’dan sonra Karabağlar, Gaziemir ve Çiğli Belediye Başkanları ile CHP İlçe Başkanları’nı makamlarında ziyaret ettiler.

İzmir’in CHP’li Belediye Başkanları ve İlçe Başkanlarına ziyaretlerinin süreceğini açıklayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, son 8 ayda yurdun dört bir yanını saran terör olaylarında 400 kadar şehit verdiğimize dikkat çekerek, “Türk milletinin birlik ve beraberliğine kast eden terör saldırılarında; askerimiz, polisimiz, korucularımız ve sivil vatandaşlarımız şehit ediliyor. Bu hain saldırıları şiddetle kınıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve tedavi gören yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” dedi.

Bugün en çok ihtiyacımız olan şeyin birlik ve beraberlik olduğu düşüncesiyle bu ziyaretleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan ŞAHİN; “Toplumsal huzurun yeniden tesisi için siyasilere, yerel yöneticilere önemli sorumluluklar düşmektedir. Sağduyulu davranarak bu zor günleri birlikte aşacağımıza inanıyoruz. Bu düşüncelerimizi partililerimiz ve Belediye Başkanlarımızla paylaşarak Türkiye’nin huzuruna katkıda bulunmaya çabalıyoruz. Gün birlik ve beraberlik içinde olma günüdür” dedi.

Başkan Şahin ziyaretleri sırasında CHP’li Belediye Başkanları ve İlçe Başkanlarına Menemen’e özgü toprak testi ve toprak kasede Menemen yoğurdu hediye etti.