Dünya Birincisinden Başkan Serkan Acar’a Ziyaret

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, NEO Science Olympiad'ta kodlama kategorisinde 4.sınıflar düzeyinde dünya birincisi olan Aslan Ateş Sarıbaş’ı makamında misafir etti. Main Tean Organization tarafından ABD (Amerika Birleşik Devletleri...

Özgürses Gazetesi
12:19 -
Abone ol
Dünya Birincisinden Başkan Serkan Acar’a Ziyaret

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, NEO Science Olympiad’ta kodlama kategorisinde 4.sınıflar düzeyinde dünya birincisi olan Aslan Ateş Sarıbaş’ı makamında misafir etti.

Main Tean Organization tarafından ABD (Amerika Birleşik Devletleri) merkezli yapılan, sorularının temeli STEM (Bilim-Teknoloji-Mühendislik-Matematik) üzerine kurulu olan ve dünya genelinde öğrencilerin katıldığı NEO Science Olympiad’ta Aliağalı Aslan Ateş Sarıbaş büyük bir başarı gösterdi.

Bu yıl 117’den fazla ülke, bin 200’den fazla okul ve kurs, 22 binden fazla öğrencinin katılımıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirilen NEO Science Olympiad’a katılan Aliağa Robotik Kodlama Kişisel Gelişim Kursu öğrencilerinden Aslan Ateş Sarıbaş, kodlama kategorisinde 4.sınıflar düzeyinde dünya birincisi olarak Aliağa’ya büyük bir gurur yaşattı.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Robotik Kodlama Kişisel Gelişim Kursu Kurucu Müdürü Eren Çelikkıran’ın da yer aldığı ziyarette, dünya birincisi olarak Aliağa’yı başarıyla temsil eden Aslan Ateş Sarıbaş’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.