Aliağa Belediyesi’nden Yeni Mahalle’ye Polis Merkezi Binası

 Aliağa Belediyesi tarafından Yeni Mahalle’de yapılacak olan Polis Merkezi projesi düzenlenen protokol ile imza altına alındı. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne tarafından imzalanan protokol...

Özgürses Gazetesi
10:23 -
Abone ol
Aliağa Belediyesi’nden Yeni Mahalle’ye Polis Merkezi Binası

 Aliağa Belediyesi tarafından Yeni Mahalle’de yapılacak olan Polis Merkezi projesi düzenlenen protokol ile imza altına alındı.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne tarafından imzalanan protokol kapsamında Polis Merkezi’nin tüm hafriyat ve kaba inşaat işleri Aliağa Belediyesi bütçesinden karşılanacak. Aliağa’nın en kalabalık mahallesi olan Yeni Mahalle’de 399 ada, 5 parsel sayılı taşınmaz üzerinde toplam 1080 metrekare yapı alanına sahip olacak bina 4 kattan oluşacak. Aliağa’ya uzun yıllar hizmet verecek olan Polis Merkezi’nin yapımına etüt işleri ve yapım ihalesi sonrasında başlanacak.

İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, başkanlık makamında imzalanan protokol sonrası günün anısına Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a ay yıldız motiflerinden oluşan tablo hediye etti.

Polis Merkezi projesi için yapılacak iş ve işlemlere ilişkin belediye başkanına yetki verilmesi hususu Aralık Ayı Olağan Meclisi’nde gündeme alınmış, gündem maddesi oy birliği ile kabul edilmişti.