SANATÇI DURMUŞ TURANOĞLU’NDAN ALİAĞALILARA TEŞEKKÜR

33. Kişisel sergisini İzmir’in Aliağa ilçesinde açan ve bir kültür mirası olan hat sanatının incelikleri görücüye çıkaran Kültür ve Turizm Bakanlığı Geleneksel El Sanatları Sanatkârı Durmuş Turanoğlu, “Ahşabın Hat Sanatıyla Buluşması” adını verdiği 109 eser'den oluşan kişisel sergisine yoğun ilgi gösteren Aliağalılara teşekkür etti.

Özgürses Gazetesi
04:21 -
Abone ol
SANATÇI DURMUŞ TURANOĞLU’NDAN ALİAĞALILARA TEŞEKKÜR

33. Kişisel sergisini İzmir’in Aliağa ilçesinde açan ve bir kültür mirası olan hat sanatının incelikleri görücüye çıkaran Kültür ve Turizm Bakanlığı Geleneksel El Sanatları Sanatkârı Durmuş Turanoğlu, “Ahşabın Hat Sanatıyla Buluşması” adını verdiği 109 eser’den oluşan kişisel sergisine yoğun ilgi gösteren Aliağalılara teşekkür etti.

 

TURANOĞLU: ALİAĞA’DA BEKLEDİĞİMİN ÜZERİNDE BİR İLGİYLE KARŞILAŞTIM

Aliağa’da beklediğinin üzerinde bir ilgiyle karşılaştığını belirten sanatçı Turanoğlu, “Sanata ve sanatçıya değer veren insanların yaşadığı bir ilçede eserlerimi sergilemekten ötürü büyük mutluluk duydum. Sergimi ziyaret eden Aliağalılara ve eserlerimi Aliağalılarla buluşturmama imkânını bana sağlayan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a ve Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka’ya en samimi duygularımla teşekkür ediyorum” dedi.

 

DAİMİ SERGİ HER GÜN ZİYARETE AÇIK

Ziyaret etmek istediği halde sergiye katılım gösteremeyen Aliağalı vatandaşlara seslenen Turanoğlu, Foça’nın Bağarası beldesinde ikamet ettiğini, evinin çatı katında daimi sergisinin bulunduğunu ve isteyen herkesin her gün 11:00 ile 17:00 saatleri arasında daimi sergisini ziyaret edebileceğini açıkladı.

 

Sadece Aliağa’da değil Türkiye’nin hemen her  yerinde yeni sergiler için davetlere açık olduğunu sözlerine ekleyen Turanoğlu, “Benimle iletişim kurmak isteyenler  www.durmusturanoglu.com isimli kişisel web sitemden ya da 0.537 348 09 01  nolu telefon numaramdan bana  ulaşılabilirler” diye konuştu.