KINIK HALK OYUNLARI EKİBİNDEN BAŞKAN DOĞRUER’E ZİYARET

Kahramanmaraş'ın Kurtuluşunun 100. yılı olması münasebetiyle Cumhurbaşkanlığı himayesinde tertiplenen kutlamalar için Kınık Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Topluluğu kutlamalara  davet edildi.

Özgürses Gazetesi
12:54 -
Abone ol
KINIK HALK OYUNLARI EKİBİNDEN BAŞKAN DOĞRUER’E ZİYARET
Kahramanmaraş’ın Kurtuluşunun 100. yılı olması münasebetiyle Cumhurbaşkanlığı himayesinde tertiplenen kutlamalar için Kınık Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Topluluğu kutlamalara  davet edildi.

 Kahramanmaraş ‘da özel bir misafirperverlikle  ağırlanan halk oyunları ekibi, Büyükşehir Belediye Başkanı  Hayrettin Güngör  tarafından gönderilen hediyeyi ve selamı Kınık  Belediye Başkanı Sadık Doğruer’i ziyaret ederek ilettiler. Başkan Doğruer’in yoğun iş temposu ve araya giren salgından  dolayı görüşme dün gerçekleşti. Doğruer hediyeyi kabulünde Hayrettin Güngör  ile Türkiye Belediyeler Birliğinde birlikte çalıştıklarını ve başarılara imza attıklarını söyledi.
Topluluk üyeleri  tarafından Başkan Sadık Doğruer’e gerçekleşen etkinlik izlenimleri aktarıldı. Doğruer de Kınık’ın, Kahramanmaraş’ta temsil edilmesi ve gayretleri için grup üyelerine ve eğitmenleri Akif Gelirer’e  teşekkür etti. Ayrıca Kınık da halk oyunları konusunda  bu zamana kadar yapılmış olan çalışmalar hakkında da kendisine bilgi verildi. Çalışmaları takdirle karşıladığını ifade eden Başkan Sadık Doğruer, halk oyunlarının toplumsal değerlerimizin korunması ve yaşatılması için önemli bir unsur olduğunu belirtti.
Doğruer bundan sonra yapılacak çalışmalar konusunda topluluğa her türlü desteği sunacaklarını ifade ederek, eğitmenimiz Akif Gelirer’e başarılarından dolayı hediye  takdim etti. Görüşme toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.