İzmir milli eğitimden bir ilk daha!

25 Eylül 2017
İzmir milli eğitimden bir ilk daha!

İzmir’de yeni atanan okul idarecilerine yönelik protokol
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) arasında ‘Eğitim Yönetimi’ alanında protokol imzalandı.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törende İl Milli Eğitim Müdürü ve TODAİE Genel Müdürü Onur Ender Aslan, iki kurum arasında işbirliği protokolünü imzaladı.
İmzalanan protokol çerçevesinde İzmir’deki okul ve eğitim kurumlarına yeni atanan bin 100 müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına yönelik eğitim yönetimi seminerleri düzenlenecek.
Törende konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, TODAİE’nin dünya çapında kamu ya da özel sektör yöneticilerine, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik eğitimler verdiğini anımsatarak, “İzmir’de bin 110 eğitim yöneticisi okullarında bilgiye daha kolay ulaşacak ve okullarını güzel bir ruhla yönetilmesi konusunda bize destek verecekler.” Ddedi.

TODAİE Genel Müdürü Onur Ender Aslan da sadece yurt içinde değil yurt dışında da çeşitli kurumlara yöneticilik eğitimleri verdiklerini dile getirerek, “Milli eğitim müdürlükleri bazında ilk çalışmayı İzmir’de yapıyoruz. Umarım bu proje İzmir’de pilot olarak başlar ve 81 ilin milli eğitim müdürlüğünde okul yöneticilerine bu seminerleri veririz.” Diye konuştu.
Ekim ayında Karabağlar Halk Eğitim Merkezinde düzenlenecek olan seminerlerle göreve yeni başlayan okul idarecilerine, eğitim yönetiminin felsefesi ve mantığı, eğitimde temel yaklaşımların kavraması, insan kayanakları, insan yönetimi ve öğretimsel liderlik konularında bilinçli olarak karar alma, stratejik düşünme becerisi ve süreç yönetimi konularında seminerler verilecek.
Düzenlenecek seminerlerde ayrıca, Strateji Düşünme ve Stratejik Planlama Teknikleri, Zaman ve Toplantı Yönetimi Çatışma, Öfke, Mobbing ve Stres Yönetimi, Yönetimde Liderlik ve Motivasyon Teknikleri Kurum Kültürü ve Etik İlkeler, Proje Hazırlama Yöntem ve Teknikleri, Performans Değerlendirme, Etkili İletişim ve İmaj alanlarında Protokol Yönetimi konularını kapsayan 30 saatlik bir eğitim programı uygulanacak.

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.