Reklam
Reklam

8 AYDA 7 MİLYON YABANCI

25 Eylül 2017
8 AYDA  7 MİLYON YABANCI
Reklam

İstanbul’a gelen yabancı turist sayısı yüzde 10.8 arttı…

Yılbaşından bu yana İstanbul’a gelen turist sayısının 6 milyon 952 bin 86 kişi olduğu belirlendi. Interpress’in Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerinden derlemiş olduğu incelemeye göre, 2017 yılı Ağustos ayında İstanbul’a gelen yabancı ziyaretçi sayısı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 37 artışla 1 milyon 247 bin 384 kişiye ulaştı. Yılın ilk 8 ayında ise İstanbul’a gelen yabancı ziyaretçi sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,8 artış gösterdi. Turizm ile ilgili medyaya yansıyan haberler incelendiğinde yılbaşından bu yana medyaya 832 bin 600 haber yansıdığı tespit edildi.

En fazla yabancı Almanya’dan

Ocak ayından bu yana geçen sekiz ayda İstanbul’u ziyaret eden yabancı turistlerin geldiği ülkelere bakıldığında en fazla turistin Almanya’dan geldiği tespit edildi. İstanbul’a gelen Alman turist sayısı 8 ayda 656 bin 428 olurken, ikinci sırada yer alan İran’dan İstanbul’a 526 bin 84 ziyaretçinin geldiği anlaşıldı. Son sekiz ayda İstanbul’u en çok ziyaret eden üçüncü ülke olan Sudi Arabistan’dan da şehre 413 bin 273 turist geldiği belirlendi. Arap ülkelerinden İstanbul’a gelen ziyaretçi sayısında geçen yıla oranla yüzde 36’lık bir artış yaşanırken, İstanbul’u ziyaret eden Arap turist sayısının 1 milyon 782 bin 536 olduğu tespit edildi.

 

 

 

 

 

 

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.