CHP Lideri Kılıçdaroğlu tarihi yürüyüşe katılıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in meşaleyi yakarak başlattığı Afyon’dan İzmir’e uzanan Zafer ve Anma Yürüyüşü’nün ikinci gününe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılıyor. CHP Lideri Kılıçdaroğ...

Özgürses Gazetesi
11:58 -
Abone ol
CHP Lideri Kılıçdaroğlu tarihi yürüyüşe katılıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in meşaleyi yakarak başlattığı Afyon’dan İzmir’e uzanan Zafer ve Anma Yürüyüşü’nün ikinci gününe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılıyor. CHP Lideri Kılıçdaroğlu tarihi yürüyüşün 14 kilometrelik Çakırözü-Kocatepe etabında Türkiye’nin dört bir yanından gelen yurttaşlarla yürüyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü için organize edilen Zafer ve Anma Yürüyüşü ikinci gününde de coşkuyla devam ediyor. Tarihi yürüyüşün Çakırözü- Kocatepe etabına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılıyor. Kafile Çakırözü’nden Kocatepe’ye doğru yola çıktı.
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüşe katılmak üzere bugün Afyon’a geldi. Kılıçdaroğlu’nu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer karşıladı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu tarihi yürüyüş öncesinde Şuhut’taki Atatürk Anı Evi’ni ziyaret etti.
Ziyaretin ardından Kılıçdaroğlu, Başkan Tunç Soyer ve Türkiye’nin dört bir yanından katılımcıların oluşturduğu kafileyle 400 kilometrelik tarihi yürüyüşün 14 kilometrelik Kocatepe Zafer Yürüyüşü etabına katıldı.
Kafilenin 05.30’da Kocatepe’ye ulaşması bekleniyor. Program saat 05:30’da zafer törenlerine katılım, Kocatepe Atatürk Anıtı’na karanfil takdimiyle devam edecek.

Barış çınarı dikildi
Tarihi yürüyüşün ikinci günü (25 Ağustos Perşembe) Yeşilçiftlik Adalet Parkı’na Barış çınarının dikilmesiyle başladı. Yeşilçiftlik köy meydanında kooperatif buluşması düzenlendi. Yeşilçiftlik Üretim, Pazarlama ve İşletme Kooperatifi ortaklarıyla buluşan Başkan Tunç Soyer, belde meydanında köylü ve üreticilerle de bir araya geldi. Kafile, Akşehir Batı Cephesi Karargâh Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra onur defteri imzalandı.
Tarihi Zafer ve Anma Yürüyüşü 24 Ağustos gecesi Afyon Dereçine’den başlamış ve kafile 8 kilometre yürüyerek Yeşilçiftlik’e ulaşmıştı.