TUGAY MÜJDELEDİ: ALİAĞA’DA EKMEK 5 LİRA OLACAK

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, halk ekmek fiyatının 1 Nisan’dan itibaren yeniden 5 liraya düşürüleceğini müjdeledi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, önceki gün Demokrasi Meydanı'...

Özgürses Gazetesi
03:45 -
Abone ol
TUGAY MÜJDELEDİ: ALİAĞA’DA EKMEK 5 LİRA OLACAK

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, halk ekmek fiyatının 1 Nisan’dan itibaren yeniden 5 liraya düşürüleceğini müjdeledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, önceki gün Demokrasi Meydanı’nda yaptığı konuşmasında, halk ekmek fiyatındaki artışa değinerek, “Halk ekmeğin fiyatı 5 liradan 7 liraya çıkmış. Çağatay başkanım da Aliağa’ da kapatılan Halk ekmeği yeniden açacağını söyledi. İnsanlarımızın ihtiyacı olduğu için bunu yapıyoruz. 7 liraya çıkan halk ekmeği sadece yedi gün sattıracağım, yedi gün sonra tekrar 5 liraya düşüreceğim, söz veriyorum” dedi.

Tugay, bu kararın vatandaşlar için önemli olduğunu bu yüzden de kendileri için de önemli olduğunu ve 1 Nisan sabahından itibaren yeniden eski fiyatından ekmek satışlarının devam edeceğini ifade etti.

ALİAĞALI UCUZ EKMEKLE BULUŞACAK

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç’ün halk ekmek projesine dair sözleri ise şöyle; “Aliağa’da daha önce halk ekmeğimiz vardı ancak mevcut yönetim tarafından kapatıldı. Ekonomik krizin etkilerinin her gün daha çok hissedildiği böylesi bir dönemde halkın ucuz ekmeğe ulaşımını çok önemsiyoruz. Bu yüzden Aliağa’da Halk Ekmeği yeniden açacağız”