Reklam
Reklam

DOĞRULAMA BELGESİ PETKİM’İN OLDU

DOĞRULAMA BELGESİ PETKİM’İN OLDU
Reklam

PETROKİMYADA İLK RİSK YÖNETİMİ SİSTEMİ
Petkim, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından TS ISO 31000 Risk Yönetimi Doğrulama tetkikini başarıyla tamamlayarak, bu alanda TSE belgesi almaya hak kazandı. Faaliyet gösterdiği petrokimya sektöründe pek çok alanda olduğu gibi entegre yönetim sistemiyle de fark yaratan Petkim, TS ISO 31000 Risk Yönetimi Sistemi Doğrulama Belgesi’yle risk tanımlama, değerlendirme, analiz etme ve risklerle ilgili aksiyonlar alma konularında sistematik bir yapısı olduğunu tescilledi.

Stratejik öneme sahip yatırımlarla büyüyen Türkiye’nin tek petrokimya hammadde üreticisi Petkim, faaliyet gösterdiği sektörde bir ilke daha imza atarak Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen “TS ISO 31000 Risk Yönetimi Sistemi Doğrulama Belgesi” almaya hak kazandı. Petkim, bu belgeyi Türkiye’de alan 7’inci kurum olurken, üretim yapan firmalar arasında ilk 4’te yerini aldı.

Aralık ayı içinde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından İzmir ve Ankara bölgesinden toplam beş tetkikçiyle gerçekleştirilen TS ISO 31000 Risk Yönetimi Doğrulama tetkikini başarıyla tamamlayan Petkim, kendi sektöründe Risk Yönetimi Sistemi Doğrulama Belgesi’ne sahip ilk kuruluş oldu. Sektöründe birçok konuda olduğu gibi entegre yönetim sistemi ile de fark oluşturan Petkim’in TS ISO 31000 Risk Yönetim Sistemiyle risk tanımlama, değerlendirme, analiz etme ve risklerle ilgili aksiyonlar alma konularında sistematik bir yapısı olduğunu tescilledi.

Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, Türkiye’de Risk Yönetim Sistemi Doğrulama Belgesi’ne sahip ilk üretici firmaların arasında yer aldıklarını belirterek, “Operasyonel ve finansal anlamda yüksek riskli bir sektörde faaliyet gösteriyoruz, riskleri azaltmayı ve risk yönetimini şirketimizin her kademesinde etkin şekilde yapılandırmaya büyük önem veriyoruz. Belgeye hak kazanmanın öneminin yanı sıra, şirketimiz bünyesinde risk yönetimini bir kültür haline getiren çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Riskleri azaltmada daha iyi noktalara gelmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla yürüttüğümüz çalışmalara, çalışanlarımızın gösterdiği katılım ve performanstan da büyük gurur duyuyoruz. Bu vesileyle, TSE’nin iş birliği ve desteğine, emeği geçen tüm Petkim personeline teşekkür etmek isterim” diye konuştu.

Pek çok konuda olduğu gibi petrokimya sektöründe bu belgeyi alan ilk kuruluşun Petkim olduğunu ifade eden TSE Genel Sekreteri Mehmet Bozdemir de, “Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından Petkim’e bu belgeyi takdim etmekten mutluluk duyuyoruz. Pek çok konuda ilklere imza atan Petkim, petrokimyada bu belgeyi alan ilk kuruluş olma konusunda da öncü bir şirket oldu. 1996 yılından başladığımız belgelendirme çalışmalarını bugün en yüksek seviyeye getirdiğimiz için mutluyuz. Petkim, belge almaya hak kazanan ve tüm sistemi kuran kurumlardan biri oldu. Bu kadar büyük lokasyona yayılmış bir yapıda bu belgeyi almanın yönetimsel süreçler anlamında da çok zor olduğunu belirtmek isterim. Kalite Sistemleri günümüzde büyük bir önem sahip, kalitenin şirketlerin her bir kademesinde küçük de olsa yayılması gerekiyor. Bu anlamda Petkim’in buna çok inandığını ve başardığı söyleyebilirim. Petkim bugün, TSE’nin stratejik bir ortağı konumuna geldi. İş birliğimizin güçlenerek ve artarak devam edeceğine inanıyorum” dedi.

ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001: 2008 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 50001:2011 Enerji Yönetimi Sistemi, TS/ISO 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, Greenport, TS EN ISO/IEC 17025:2012 Deney Ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği sistemlerinden oluşan Petkim Entegre Yönetim Sistemi, TS ISO 31000 Risk Yönetim Sistemiyle Türkiye’de örneği bulunmayan bir başarıya ulaşmış oldu.

1487941468_Mehmet_Bozdemir_Anar_Mammadov 1487941482_Petkim_Toplu

Reklam

DOĞRULAMA BELGESİ PETKİM’İN OLDU Haberine Ait Etiketler

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.