Uğur Mumcu Dikili’de Anıldı

"Dikili, Uğur Mumcu’yu Unutmadı" "Uğur Mumcu Dikili’de Anıldı" Dikili Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Dikili Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği organizasyonla Demokrasi ve Devrim Şehidimiz Uğur Mumcu, öldürülüşünün 22. yıl dönümünde saygıyla anıldı   “Karanlık Güçler Cumhuriyeti Asla Yıkamayacak” Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan ADD Dikili Şube Başkanı Nuran Giner, tüm demokrasi ve devrim şehitleri gibi Uğur Mumcu’yu da unutmadıklarını, unutmayacaklarını ifade ederek, karanlık güçlerin Cumhuriyeti asla yıkamayacaklarını ifade etti.

Özgürses Gazetesi
01:21 -
Abone ol
Uğur Mumcu Dikili’de Anıldı

“Dikili, Uğur Mumcu’yu Unutmadı”

“Uğur Mumcu Dikili’de Anıldı”

Dikili Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Dikili Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği organizasyonla Demokrasi ve Devrim Şehidimiz Uğur Mumcu, öldürülüşünün 22. yıl dönümünde saygıyla anıldı

 

“Karanlık Güçler Cumhuriyeti Asla Yıkamayacak”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan ADD Dikili Şube Başkanı Nuran Giner, tüm demokrasi ve devrim şehitleri gibi Uğur Mumcu’yu da unutmadıklarını, unutmayacaklarını ifade ederek, karanlık güçlerin Cumhuriyeti asla yıkamayacaklarını ifade etti.

“Uğur’lar Asla Ölmez”

Anma etkinliğinde kürsüye gelen Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’da, Dikili halkının Cumhuriyete, bayrağa ve Atatürk’e olan bağlılığına vurgu yaparak başladığı konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

Bugün burada Tam bağımsız bir Türkiye’nin, Cumhuriyetin, devrimciliğin, laikliğin, demokratlığın ve cesur gazeteciliğin simgesi, Atatürk sevdalısı, ülkesinin ve halkının aşığı Uğur Mumcu’nun katledilişinin 22. yılında onu anmak için toplanmış bulunmaktayız. Burada yalnız Uğur Mumcu değil, tüm demokrasi şehitlerimizi Bahriye Üçoku, Ahmet Taner Kışlalıyı, Muammer Aksoy’u, Çetin Emeç’i, Gaffar Okkan’ı da unutmadığımızı da ifade etmek istiyorum. Uğur Mumcu,  herkesin bildiği gibi  hayatı boyunca yılmadan çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin en şiddetli savunucularından birisi olmuştur.  Bu uğurda Atatürk düşmanları, silah tüccarları, laik düzen karşıtları ve yolsuzluk yapanlarla mücadele vermiştir.  Uğur Mumcu’nun karanlık güçlerle verdiği mücadeleden rahatsız olanlar, O’nu 24 Ocak 1993 sabahı aracına koydukları bomba ile katletmişlerdir.  O hep halkının yanında olmuş ve haksızlara karşı korkmadan fikirlerini savunmuştur. Bu uğurda da hayatını kaybetmiştir.  Uğur’lar asla ölmez.  Ne Dikili halkı, ne de Cumhuriyet sevdalısı ulusumuz demokrasi şehitlerini asla unutmayacaktır.

Türkülerle Sonsuzluğa Uğurladılar

Dikili Belediyesi Kültür Evinde gerçekleşen anma programı Orhan Ayık ve Badegül Ay ikilisinin müzik resitali ile son buldu. Anma törenine Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, CHP Dikili Belediye Meclis Üyeleri Çiğdem Elibol, Adil Kırgöz, Hüsniye Yıldırım, Dikili Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü F. Yasemin Delen, ADD Dikili Şube Başkanı Nuran Giner, yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyeleri ile yüzlerce vatandaş katıldı.