Reklam
Reklam

Karşıyaka esnafı bayram yapacak

25 Ocak 2015
Karşıyaka esnafı bayram yapacak
Reklam

Küçük işletmelerin ekonomide daha fazla söz sahibi olmasını isteyen ve ilçe esnafını canlandırmayı amaçlayan Karşıyaka Belediyesi, Mayıs ayının ilk haftasında Çarşı Alışveriş Günleri organize edecek. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile ortaklaşa düzenlenecek 3 günlük şenlikte, vatandaşları Çarşı’ya çekecek onlarca etkinlik düzenlenecek. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Esnafımızı ekonomik yönden güçlendireceğiz ve küçük işletmeler için farkındalık yaratacağız. Pasaj kültürünü yeniden canlandıracağız” dedi.

EN RENKLİ ŞENLİK

Karşıyaka Belediyesi tarafından organize edilen ve İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin katkıları ile hayata geçirilecek olan Çarşı Alışveriş Günleri, Mayıs ayının ilk haftasında gerçekleşecek ve 3 gün sürecek. Karşıyaka’daki esnaf örgütlenmeleri de organizasyona dahil edilecek. Şenlik, başta Çarşı olmak üzere, Alaybey, Bostanlı, Şemikler, Örnekköy gibi merkezi noktalara da yayılacak. Sokak dinletileri, canlı heykel gösterileri, defileler, süslemeler, yarışmalar ve indirim kampanyaları ile şenliğe renk katılacak. Pasaj kültürünün yeniden canlanması için de pasaj içlerinde çeşitli kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlenecek.

ESNAFI KORUYACAĞIZ

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Çarşı Alışveriş Günleri ile ilgili bilgi alışverişinde bulunmak için İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu’yu makamında ziyaret etti. Akpınar “Gün geçtikçe ağırlaşan ekonomik koşullar altında esnafımız da gittikçe kan kaybediyor. Yerel yönetimler olarak hem kente değer katılması hem de esnafımızın çok daha rahat yaşayabilmesi için projeler üretiyoruz. Kentlerde ne yazık ki kapalı alışveriş yerleri yurttaşımızın ilgisini çekiyor. Küçük esnafın yeniden cazip hale gelmesi lazım. Çarşı günleri düzenleyerek yurttaşlarımızı ara sokaklara çekeceğiz. Pasaj günleri düzenleyeceğiz. Pasaj kültürünü yeniden kazandırmamız gerekiyor. Bu etkinlikte hep birlikte olacağız” dedi.

YANINIZDA OLACAĞIZ

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu da Başkan Akpınar’a destek verdi. Mutlu “Esnaf ve sanatkarlarımızın kazançlarının artması adına yaptığınız çalışmalar için teşekkür ediyorum. Bir bölgede esnaf ve sanatkar o bölgenin o yörenin temel taşlarından birisidir. Karşıyaka bölgemizde bulunan esnaf ve sanatkarların bugüne kadar ortaya çıkan sorunlarını hep çözmeye çalıştık. Çarşı’da yapmayı planladığınız, o bölgede esnafın iş hacmini artırıcı etkinliklerin yapılması son derece önemli. Sizi tebrik ediyorum. O bölgedeki, o alanda çalışan temsilcilerimizle beraber yapılan çalışmalarda sizin yanınızda olacağız” diye konuştu.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.