BU GURUR ALİAĞA’NIN

Ülke genelinde ihtiyaç duyulan kanın temini için gönüllü bağışçılarından kan bağışı bekleyen Türk Kızılayı’na Aliağa’dan büyük destek geldi. 2014 yılında Türk Kızılayı’nın yılın belirli aralıklarında Aliağa Demokrasi Meydanı’nda konuşlandırdığı kan bağışı mobil tırı gönüllü bağışçılardan büyük ilgi gördü.

Özgürses Gazetesi
02:17 -
Abone ol
BU GURUR ALİAĞA’NIN

Ülke genelinde ihtiyaç duyulan kanın temini için gönüllü bağışçılarından kan bağışı bekleyen Türk Kızılayı’na Aliağa’dan büyük destek geldi. 2014 yılında Türk Kızılayı’nın yılın belirli aralıklarında Aliağa Demokrasi Meydanı’nda konuşlandırdığı kan bağışı mobil tırı gönüllü bağışçılardan büyük ilgi gördü. Aliağalı vatandaşlar kan bağışına gösterdikleri ilgi ile Aliağa’yı İzmir’de en fazla kan bağışlayan ilçe sıralamasında birinci yaptı.

 

ALİAĞA’DAN TÜRK KIZILAYI’NA 5 BİN 52 ÜNİTE KAN

Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, 2014 yılında Türk Kızılayı kan bağışı mobil tırının Aliağa Demokrasi Meydanı’na 131 defa geldiği ve bu dönem içerisinde 3 bin 919 farklı bağışçıdan 5 bin 52 ünite kan alındığı öğrenildi. İzmir’in ilçeleri arasında nüfus yoğunluğuna göre, bu rakamlara bakıldığında 80 bin 948 kişilik nüfuslu Aliağa, yüzde 6 ile İzmir’in kan bağışında en yüksek oranına sahip ilçesi olduğu bilgisine ulaşıldı.