Başkan Koştu, “Bergama üniversite şehri olmalı”

Tarihi kent Bergama’da yılların ilgisizliğini sona erdirmek üzere durmadan koşan, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, ilçenin bir üniversite şehri olması için de yoğun bir çalışma sürdürmeye başladı. Bergama’da bulunan iki meslek yüksekokulunun ilçe için yeterli olmadığını her fırsatta dile getiren Belediye Başkanı Hakan Koştu, Bilim insanları Bergamalı Kadri, Hekim Galen gibi birçok değerli kişinin yetiştiği kadim kent Bergama’nın bir üniversite şehri olması için başlatılan çalışmaların aralıksız devam edeceğini açıkladı.

Özgürses Gazetesi
03:03 -
Abone ol
Başkan Koştu, “Bergama üniversite şehri olmalı”

Tarihi kent Bergama’da yılların ilgisizliğini sona erdirmek üzere durmadan koşan, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, ilçenin bir üniversite şehri olması için de yoğun bir çalışma sürdürmeye başladı.

Bergama’da bulunan iki meslek yüksekokulunun ilçe için yeterli olmadığını her fırsatta dile getiren Belediye Başkanı Hakan Koştu, Bilim insanları Bergamalı Kadri, Hekim Galen gibi birçok değerli kişinin yetiştiği kadim kent Bergama’nın bir üniversite şehri olması için başlatılan çalışmaların aralıksız devam edeceğini açıkladı. Bu kapsamda Bergama’da bulunan Meslek Yüksek Okulu’nun gelişimi ve büyümesi için Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ile bir görüşme gerçekleştiren Başkan Koştu, neler yapılabileceği konusunda istişarelerde bulundu.