Reklam
Reklam

ALİAĞALI ÇİFTÇİLERE KASA DESTEĞİ

24 Aralık 2015
ALİAĞALI ÇİFTÇİLERE KASA DESTEĞİ
Reklam

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kırsaldaki üreticilerin desteklenmesi amacıyla ‘Fidanlar Bizden, Meyveler Sizden’ sloganıyla başlattığı ‘Kırsal Kesimde Gelir Getirici Faaliyetlerin Desteklenmesi Kapsamında Ağaçlandırma Projesi’ doğrultusunda ilçelere zeytin taşıma kasası dağıtımlarına başladı.

Proje kapsamında bugüne kadar Aliağalı üreticilere 6 bin adet zeytin fidanı ve bin adet badem fidanı dağıtan İzmir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Dairesi Başkanlığı, Aliağalı çiftçilere muhtarlıklar aracılığı ile 2 bin 250 adet zeytin taşıma kasası dağıttı. Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen kasa dağıtım programına İzmir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Ertuğrul Tugay, Sorumlu Müdürü Ahmet Tomar, Aliağa Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürü Adil Çağlar, Aliağa Ziraat Odası Başkanı Feridun Durmaz ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve kırsal bölgelerdeki mahalle muhtarları katıldı. Gerçekleştirilen program ile küçük çaplı 319 üreticiye kasa desteği sağlandı.

DURMAZ: VATANDAŞLARIMIZIN KÖYDE KALMASINI İSTİYORUZ

Kasa dağıtım programının köylerde yaşayan çiftçilerin desteklenmesi amacı ile gerçekleştirildiğini belirten Aliağa Ziraat Odası Başkanı Feridun Durmaz, “Üreticilerimize ihtiyaç duydukları zeytin taşıma kasalarını dağıttık. Buradaki amaç, kırsal kalkınmanın desteklenerek köyde yaşayan insanların köyde kalmasını sağlamaktır. Bunu ‘Kırsal Kesimde Gelir Getirici Faaliyetlerin Desteklenmesi Kapsamında Ağaçlandırma Projesi’nin yalnızca bir aşaması olarak görebiliriz. İzmir’de 2 yıldan bu yana 2 milyon 200 bin fidan dağıtımı yapıldı. Bu proje devam ediyor. Bunun haricinde köyde yaşayan vatandaşlarımıza tarımsal ekipman tahsisi yapılması düşünülüyor. Bu ve bunun gibi projelerin devam etmesini temenni ediyoruz. Çünkü bizler köyde yaşayan vatandaşlarımızın köyde kalmasını, köydeki bilinçli üretim faaliyetlerinin devam etmesini istiyoruz. Ziraat Odası olarak bu konuda seminerler, kurslar ve bilgilendirme toplantıları düzenliyoruz. Bu toplantılara üreticilerin ilgisi de bir hayli fazla oluyor” diye konuştu.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.