Özgürses Gazetesi

GÖKMEN ULU: “DİKİLİ’Yİ MODEL KENT YAPACAĞIZ”

24 Ekim 2018
GÖKMEN ULU: “DİKİLİ’Yİ MODEL KENT YAPACAĞIZ”

Gazeteci Gökmen Ulu, memleketi Dikili’de Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıkladı. Dikili Meydanı’nda miting gibi bir açıklama yapan Ulu, “Sadece partim CHP’nin değil tüm siyasi parti seçmenlerinin oylarına talibim. Hepinizin başkanı olmak için buradayım” dedi.

Alkışlar eşliğinde eşi Burcu Ulu ve oğlu Ege Efe Ulu ile birlikte sahneye çıkan Gökmen Ulu konuşmasına “Sizlerin güçlü teveccühü ile talip olduğum Dikili Belediye başkanlığı görevini üstlenme amacıyla buradayım” diyerek başladı. Ulu’nun konuşması sırasında ‘Dikili’nin gururu Gökmen Ulu’ ‘Dikili’ye yakışan Gökmen Başkan’ sloganları atıldı.

‘BİRİKİMİMİ DİKİLİ’YE KANALİZE EDECEĞİM’

Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı açıklamada Gökmen Ulu, “Nitelikli bir kadro yapılanmasıyla, disiplinle çalışacağım Dikili’yi bilimle yöneteceğim. Şehircilik biliminden, mimariye, sosyolojiden çevre bilimine kadar bilimin tüm dallarında Türkiye ve dünyanın uzmanlarıyla birlikte çalışacağım. Bugüne kadar çok insan biriktirdim. Onlardan kendim için bir şey istemedim. Ama şimdi halkım için harekete geçerek ülkemizin değerlerini, pırıltılı beyinlerini Dikili’ye kanalize edeceğim” dedi.

TÜM PARTİLERİN SEÇMENİNE SESLENDİ

Adaylığı sonrasında beklediği oy oranına dair de konuşan Gökmen Ulu, “Dikili halkının oylarının tamamına talibim. Hayatımız ortadadır. Biz bugüne kadar kimlik siyaseti yapmadık. Hiç kimseyi ötekileştirmedik. Toplumun bütün renklerinin elele tutuşmasını, kardeşlik hukukunu savunduk. Sonsuza kadar böyle yaşayacağız. Farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak görüyor, farklı fikirlerin kıymetini biliyorum. Bildiğiniz gibi, kelimenin tam anlamıyla demokrat bir karaktere sahibim. Bu nedenlerle bana ‘Dikili’nin birleştirici gücü’ nitelemesinde bulunan hemşerilerime teşekkür ederim. Sadece partim CHP’nin değil tüm siyasi parti seçmenlerinin oylarına talibim. Hepinizin başkanı olmak için buradayım. Sosyal belediyecilik sistemini, halkçı belediyeciliğin çağdaş uygulamalarını hepiniz çok seveceksiniz. Ortak akla ve bilime dayalı yönetim anlayışıyla, katılımcı demokrasinin en güzel örneklerini uygulayacağız. Dikili’yi birlikte yöneteceğiz. Kamu yararını her şeyin üstünde tutmak için, hukuku egemen kılmak için, iyi eğitim almış bireyler yetiştirmek, Dikili’nin bütün çocuklarına aydınlık bir gelecek armağan etmek için buradayım. Dikili’yi model kent yapacağız” şeklinde konuştu.

‘DİKİLİ’YE BORCUMU ÖDEMEK İÇİN ADAYIM’

Gökmen Ulu açıklamasını şöyle sürdürdü:  “Dikili, iyi insanların yaşam alanı olarak tercih etmesiyle, aydın toplum yapısıyla onur duyduğum memleketimdir. Bu güzel memleketin ekmeği ve suyuyla büyüdüm, özgürlük ve bağımsızlık rüzgârıyla serpildim, cumhuriyete olan sevdasıyla yetiştim. Karış karış bildiğim sokaklarında, oyunlarım, coşkularım, geleceğe dair düşlerim, bir gün mutlaka inadımla yürüdüm. Sizler tasada ve kıvançta, iyi günde kötü günde hep benimle birlikte oldunuz. Bağrınıza bastınız. Dikili’ye borcumu ödemek için adayım”  dedi.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.