Özgürses Gazetesi

ALİAĞALI ÖĞRENCİLER FİDAN DİKTİ

24 Ekim 2018
ALİAĞALI ÖĞRENCİLER FİDAN DİKTİ

Doğaya ve çevreye verdiği önemle yeşillendirme faaliyetlerini aralıksız sürdüren Aliağa Belediyesi, Fen Bilimleri Okullarında eğitim gören öğrenciler ile birlikte ağaçlandırma çalışması yaptı.

Aliağa Belediyesi, eğitim kurumlarına verdiği fidan desteğini sürdürüyor. Öğrenciler ile birlikte okul bahçelerinde ağaçlandırma ve yeşillendirme faaliyetlerinde bulunan Aliağa Belediyesi, bu kez Özel Fen Bilimleri Okullarında eğitim gören öğrencilerin Aliağa Trafik Hatıra Ormanı’nda yaptığı ağaçlandırma çalışmasına destek verdi. Öğrenciler, park ve bahçeler müdürlüğü personelinin verdiği destek ile Aliağa Trafik Hatıra Ormanı’na 150 çam fidanı dikti.

ALİAĞA FEN BİLİMLERİ OKULLARI COĞRAFYA ÖĞRETMENİ ÖZGE ÇAKIR: “HERKESİN BİR EKİLİ AĞACI OLMASI GEREKTİĞİNE İNANIYORUM”

Öğrencilerin çevre bilincini geliştirmek ve doğaya dokunmalarını sağlam amacı ile fidan dikim etkinliği gerçekleştirdiklerini belirten Aliağa Fen Bilimleri Okulları Coğrafya Öğretmeni Özge Çakır, Çocukların doğaya dokunmalarını, okulun sadece bir bina ortamından ibaret olmadığını, nasıl ki fiziğin ve kimyanın bir laboratuvarı varsa coğrafya derslerinin de laboratuvarının doğa olduğunu göstermek istedik. Herkesin bir ekili ağacı olması gerektiğine inanıyorum. Doğaya zarar vermeyi değil faydalı olmayı öğretmek istiyoruz. Öğrencilerimizin toprağa dokunması ve hepsinin birer dikili ağaca sahip olması bizleri mutlu etti” dedi.

ALİAĞA BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ CAHİT AYAN: “GENÇ NESİLLERE DAHA YEŞİL BİR ALİAĞA BIRAKMAK İSTİYORUZ”

En büyük arzularının gelecek nesillere daha yeşil ve daha yaşanılabilir bir Aliağa bırakmak olduğunu ifade eden Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Cahit Ayan, “Aliağa’da sosyal donatı ve yeşil alanların arttırılması noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Eğitim kurumlarımızın da ağaçlandırma faaliyetlerde bulunması bizleri çok mutlu ediyor. Gençlerimize doğa ve çevre bilincinin aşılanması hususunda bu tür etkinlik ve projeleri her zaman destek vermeye de devam edeceğiz. Aliağa’da yeşil alan sayısını her geçen gün arttırmak ve genç nesillere daha yeşil bir Aliağa bırakmak istiyoruz” dedi.

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.