KINIK’TA COŞKULU ŞENLİK

İzmir'in Kınık ilçesinde Kınık Belediyesi, Yörük, Türkmen, Çepni ve Muhacir derneklerinin iş birliğiyle Kınık Yörük Türkmen Şenliği düzenlendi. Bu yıl ilk kez düzenlenen şenlikte katılım oldukça yoğundu. Şenlik, Kınık Gençl...

Özgürses Gazetesi
03:22 -
Abone ol
KINIK’TA COŞKULU ŞENLİK

İzmir’in Kınık ilçesinde Kınık Belediyesi, Yörük, Türkmen, Çepni ve Muhacir derneklerinin iş birliğiyle Kınık Yörük Türkmen Şenliği düzenlendi.
Bu yıl ilk kez düzenlenen şenlikte katılım oldukça yoğundu. Şenlik, Kınık Gençlik Merkezi önündeki temsili göç yürüyüşü ile başladı. Ardından Poyracık Deve Güreşi alanında Ata sporu cop cirit oyunu, izleyenlere heyecan dolu dakikalar yaşattı. Temsili Yörük göçünde giyilen geleneksel kıyafetler ve develer renkli görüntülere sahne oldu. Türkiye’nin dört bir yanından Kınık Yörük Türkmen şenliğine gelen, Yörük, Türkmen, Çepni ve Muhacir dernekleri ile vatandaşlar ilk kez gerçekleşen şenliği coşku ile kutladı.
Ata sporu cop cirit oyunu sonrası şenlik, Kınık Cumhuriyet Meydanı’nda Halk oyunları, Semah töreni, mehteran ve kılıç kalkan ekibi ile devam etti. Şenlikte sahne alan Yörük kızı Neslihan Ören ve Sümer Ezgü, sahnede gösterdikleri performans ile vatandaşlara eğlenceli anlar yaşattı.

Bergama ilçe Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Siyasi Parti temsilcileri, Yörük Türkmen Derneklerinin temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen şenlikte konuşan Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadik Doğruer,  ilki düzenlenen şenliğin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi , şenlikte  emeği geçen tüm Yörük ve Türkmen Dernekleri , Halk eğitim merkezi kursiyerleri ve hemşerilerine teşekkür etti.


Squarefoot Flooring | Flooring & Tile Retailer | Toronto | Mississauga