Çandarlı’da festival rüzgarı esti

Dikili Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Çandarlı Kale İçi Kültür, Demokrasi ve Emek Festivali birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. İki gün süren festivalde Yağcıbedir Halı Dokuma, çini, seramik, ıslak keçe, el sanatlar...

Özgürses Gazetesi
12:32 -
Abone ol
Çandarlı’da festival rüzgarı esti

Dikili Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Çandarlı Kale İçi Kültür, Demokrasi ve Emek Festivali birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.

İki gün süren festivalde Yağcıbedir Halı Dokuma, çini, seramik, ıslak keçe, el sanatları sergileri ve Dikili Fotoğraf Kulübü’nün (DİFOK) “Mavinin Ucu Çandarlı” konulu sergisi vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.  Savaş Tercan Tiyatrosu tarafından düzenlenen  tahta bacak, balon şişirme, yüz boyama, kukla ve tiyatral animasyon gösterimi etkinliklerinde çocuklar keyifli, eğlenceli vakit geçirdiler.

Çandarlı müziğe doydu

Festivalin ilk akşamı pop müzik sanatçısı Irmak Arıcı ve alternatif rock grubu Madrigal sahne alırken ikinci gün alternatif rock grubu Zakkum hayranlarıyla buluştu. İki gün gerçekleşen konserlerde Çandarlı Orhan Hassoy Stadyumu’nu dolduran  vatandaşlar şarkılara eşlik ederek unutulmaz anlar yaşadılar.

Başkan Kırgöz: “ATA’mızın yolundan yürümeye devam edeceğiz.”

Kültürel ve sosyal faaliyetlerde somut adımlar atmaya devam eden Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz “Güzel Dikili’mizde yaz etkinliklerimiz dolu dolu geçiyor. Bu kapsamda gözbebeğimiz Çandarlı’mızda çok güzel bir festival gerçekleştirdik. Bizleri yalnız bırakmayan değerli halkımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Zor zamanlar yaşıyoruz  ama gençlerimizin Cumhuriyetimize bağlılıkları bizlere umut veriyor. ‘Bütün ümidim gençliktedir.’ diyen Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan yürümeye devam edeceğiz.” diyerek tüm vatandaşları  29 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında ev sahipliği yapacakları  2. Dikili Kitap Günleri’ne ve ardından 30,31 Ağustos-1 Eylül’de gerçekleştirecekleri 37. Dikili Kültür, Demokrasi ve Emek Festivali’ne davet etti.