Dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye edildi

2022-2023 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından ortaokuldan birincilik ile mezun olan öğrencilere Aliağa Cumhuriyet İlkokulu’nda düzenlenen törenle bisiklet hediye edildi. 2022-2023 eğitim öğretim yılında ortaokuldan birinc...

Özgürses Gazetesi
05:48 -
Abone ol
Dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye edildi

2022-2023 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından ortaokuldan birincilik ile mezun olan öğrencilere Aliağa Cumhuriyet İlkokulu’nda düzenlenen törenle bisiklet hediye edildi.

2022-2023 eğitim öğretim yılında ortaokuldan birincilik ile mezun olan Aliağalı öğrencilere Cumhuriyet İlkokulu’nda düzenlenen tören ile bisiklet hediye edildi. Etkinliğe Kaymakam Zekeriya Güney, Aliağa Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Akyüz, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Salih Yiyitalp, öğretmenler, öğrenciler ve davetli veliler katıldı. Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Salih Yiyitalp, dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye etti.

Güney, “Geleceğimiz evlatlarımızdır”

Bisiklet dağıtım töreninde konuşan Kaymakam Zekeriya Güney, “Evlatlarımız pandeminin ardından yoğun bir eğitim öğretim yılı geçirdiler. Biz de başarılı olan çocuklarımızı küçük de olsa ödüllendirmek istedik. Salih başkan bu talebimizi uygun gördü, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak temin ettiler, bizler de burada evlatlarımıza hediyelerini taktim edeceğiz. Evlatlarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak zorundayız. Geleceğimiz evlatlarımızdır. İnanıyorum ki çocuklarımız ileride daha büyük yerlere gelecekler. Memleketimizin kalkınmasında, ileri gitmesinde büyük çaba sarf edecekler.” dedi.

Yiyitalp, “Öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum”

Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Salih Yiyitalp ise:  “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız bir sene boyunca azim ve kararlık çalışarak okullarını birincilikle bitirdiler. Kaymakamlığımız öncülüğünde kendilerini ödüllendirmek istedik. Öğrencilerimize bundan sonraki eğitim-öğretim hayatlarında başarılar diliyorum. Azim ve çalışmaları daim olsun inşallah. Tabii ki bu başarı aynı zamanda öğretmen ve ailelerinin de, onları da kutluyorum” dedi.

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Akyüz de dereceye giren öğrencileri tebrik etti. Konuşmaların ardından okullarından birincilik ile mezun olan 14 öğrenciye bisikletleri hediye edildi.