PETROL-İŞ, ZAMMI GÖRÜŞMEK İSTİYOR!

Petrol-İş Sendikası Aliağa Şubesi, Tüpraş'ın giriş kapısı önünde sendika üyelerine açıklama yaparak toplu iş sözleşmesi süreci hakkında işçileri bilgilendirdi. Petrol-İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay ve sendika yöneticileri, örgütlü oldukları Tüpraş Aliağa Rafinerisi'nin giriş kapısı önünde sendika üyesi işçilere açıklamalarda bulundu.

Özgürses Gazetesi
10:23 -
PETROL-İŞ, ZAMMI GÖRÜŞMEK İSTİYOR!

Petrol-İş Sendikası Aliağa Şubesi, Tüpraş’ın giriş kapısı önünde sendika üyelerine açıklama yaparak toplu iş sözleşmesi süreci hakkında işçileri bilgilendirdi.

Petrol-İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay ve sendika yöneticileri, örgütlü oldukları Tüpraş Aliağa Rafinerisi’nin giriş kapısı önünde sendika üyesi işçilere açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada Tüpraş yetkilileri ile devam eden toplu iş sözleşmesi süreci hakkında sendika üyeleri bilgilendirildi. Yapılan açıklamada nelerin konuşulduğu hakkında bilgiler veren Petrol-İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay, “Tüpraş’la toplu iş sözleşmeleri ile ilgili sıkıntılarımız vardı. Biz de işverene bir uyarı anlamında sendika üyelerimize giriş kapısı önünde açıklamalarda bulunduk. İşverenin, özel mazeret izinleri, vardiya ve bakım primleri, normal vardiya çalışması, fazla mesai ücretleri gibi bazı konularda talepleri var. Bu konular artık oturmuş. Biz bu saatten sonra bunları konuşmak istemiyoruz. Bir sonraki toplu iş sözleşmesi oturumu 4 Nisan’da yapılacak. Bu oturumda da işveren aynı taleplerle karşımıza gelirse alanlara ineceğiz. Bu tür konularla ilgili işverenin getirmiş olduğu hiçbir teklifi kabul etmiyoruz. 21 Mart Salı günü altıncı oturumda bunları konuştuk. Toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başlayalı yaklaşık 2 ay kadar oldu. 2 aylık süre zarfında 6. oturumumuzu yaptık. 4 nisan’da da 7. oturumumuz var. Biz artık bu oturumda ücret zammını görüşmek istiyoruz.”dedi.