Başkan Soyer Kosta Rika Ankara Büyükelçisini ağırladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kosta Rika’nın Ankara Büyükelçisi Gustavo Campos Fallas ile bir araya geldi. Başkan Soyer, Büyükelçiyi Mayıs ayında İzmir’de yapılacak kahve fuarına davet etti. Kosta Rika'nın Ankar...

Özgürses Gazetesi
08:56 -
Abone ol
Başkan Soyer Kosta Rika Ankara Büyükelçisini ağırladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kosta Rika’nın Ankara Büyükelçisi Gustavo Campos Fallas ile bir araya geldi. Başkan Soyer, Büyükelçiyi Mayıs ayında İzmir’de yapılacak kahve fuarına davet etti.

Kosta Rika’nın Ankara Büyükelçisi Gustavo Campos Fallas, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. İzmir’e daha önce de geldiğini ve çok etkilendiğini ifade eden Gustavo Campos Fallas, “İzmir çok gelişmiş bir şehir. Ekoturizm üzerine ortak çalışma yapılabilir. Sosyal, ekonomik ve çevresel anlamda sürdürülebilirlik çok önemli” dedi.

Doğa dostu politikalar
Başkan Tunç Soyer de Kosta Rika’nın doğayla ilgili politikalarının geliştiğini ve bunun çok önemli olduğunu söyledi. Kosta Rika’nın kahvesinin ünlü olduğunu anımsatan Başkan Soyer, Gustavo Campos Fallas’ı, İZFAŞ tarafından 11-14 Mayıs 2023’te yapılması planlanan Kahve Fuarı’na davet etti. Soyer, fuarda doğa dostu politikaları ön planda tutarak yenilenebilir enerji, ekolojik turizm ve eğitim konuları üzerinde fikir alışverişinde bulunabileceklerini de ekledi.