Dikili Belediyesi’nden Barış İçin Somut Adımlar

Dikili Belediyesi'nden Barış İçin Somut Adımlar Sevginin dile geldiği kent; Dikili…   Dikili Belediyesi, bölgesel barışa katkıda bulunmak ve Türk-Yunan dostluğu duyarlılığını güçlendirmek için ‘Sevgi’nin Dillerini Hep Birlikte Konuşalım’ hedefiyle gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlendiği Yunanca Dil Kursu büyük ilgi gördü.   Dikili Belediyesi’nden Bölgesel Barışa Katkı   Dikili Belediyesi ilçede gerçekleştirdiği alt yapı, üst yapı, ulaşım, turizm, eğitim, sağlık, kültür, sanat ve çevre alanlarındaki yatırımlarla ilçenin gelişmesine kalıcı yarar sağlarken, sosyal sorumluluk konusunda yürüttüğü çalışmalarla da toplumun yaşam kalitesini yükseltirken, bölgesel barışa da önemli katkılar sunuyor.

Özgürses Gazetesi
12:03 -
Dikili Belediyesi’nden Barış İçin Somut Adımlar

Dikili Belediyesi’nden Barış İçin Somut Adımlar

Sevginin dile geldiği kent; Dikili…

 

Dikili Belediyesi, bölgesel barışa katkıda bulunmak ve Türk-Yunan dostluğu duyarlılığını güçlendirmek için ‘Sevgi’nin Dillerini Hep Birlikte Konuşalım’ hedefiyle gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlendiği Yunanca Dil Kursu büyük ilgi gördü.

 

Dikili Belediyesi’nden Bölgesel Barışa Katkı

 

Dikili Belediyesi ilçede gerçekleştirdiği alt yapı, üst yapı, ulaşım, turizm, eğitim, sağlık, kültür, sanat ve çevre alanlarındaki yatırımlarla ilçenin gelişmesine kalıcı yarar sağlarken, sosyal sorumluluk konusunda yürüttüğü çalışmalarla da toplumun yaşam kalitesini yükseltirken, bölgesel barışa da önemli katkılar sunuyor.

 

Kurslara Yoğun İlgi

 

Bu doğrultuda Dikili Belediyesi, sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa Yunanca Dil Kursu eğitimi projesi yürütüyor. Dikili Belediyesi Kültür Evi’nde gerçekleştirilen Yunanca dil kursuna toplumun her kesiminden vatandaşların yoğun katılımı olurken, 4 aylık eğitim programı sonunda kursu başarı ile tamamlayan kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Dil Sertifikası almaya hak kazanacaklar. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı mezunu Uzman Eğitmen Gönenç Turan tarafından verilen kurslarda Yunanca temel eğitiminin yanı sıra,  pratik konuşma,  dil bilgisi konularında da kursiyerlere eğitim veriliyor. Hafta içi Salı ve Perşembe günleri 18.00 ile 21.15 saatleri arası verilen kurslarda 4O’ın üzerinde kursiyer eğitim alıyor.

 

‘Ege’nin Her İki Yakasında da Barış Kazanacak’

 

Başkan Mustafa Tosun, Türk-Yunan dostluğunu perçinlemek amacıyla ücretsiz Yunanca kursu düzenlediklerini belirtti. Belediye olarak barışa ve sevgiye dair sosyal projelere verdikleri katkıların artarak devam edeceğini ifade eden Başkan Tosun, Ege’nin her iki yakasında huzurun ve kardeşliğin egemen olması, işbirliklerin daha kuvvetlenmesi için Yunanca kursuna çok önem verdiklerini söyledi. Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, ‘‘Göreve gelmeden önce Dikili’de sevgi kazanacak sözünü vermiştik. Bunun gereğini yaptık. Şimdi de ‘Ege’nin her iki yakasında barış kazanacak’ sözünü veriyoruz. Bu hedefle bölgesel barışa katkı sunmak için yürüttüğümüz bu projenin Yunanistan’la özellikle bize komşu olan Midilli adasındaki Yunanlı kardeşlerimizle ilişkilerimize ve Ege’deki huzura büyük katkılar sunacağına yürekten inanıyorum.  Barış köprüsü olacak bu kurslarımız medeniyetler arası çatışmaların her geçen gün arttığı bir ortamda, küresel barış ve hoşgörü için önemli adımdır. Ayrıca bu kursumuz gerek buradan Midilli Adasına giden vatandaşlarımızın gerekse Midilli ve diğer adalardan ilçemize gelen Yunanistanlı dostlarımızın iletişim konusunda yaşadıkları sorunu en aza indirmek içinde önemli bir çalışmadır’’ dedi.