Dikili Belediyesi’nden Barış İçin Somut Adımlar

23 Ekim 2014
Dikili Belediyesi’nden Barış İçin Somut Adımlar

Dikili Belediyesi’nden Barış İçin Somut Adımlar

Sevginin dile geldiği kent; Dikili…

 

Dikili Belediyesi, bölgesel barışa katkıda bulunmak ve Türk-Yunan dostluğu duyarlılığını güçlendirmek için ‘Sevgi’nin Dillerini Hep Birlikte Konuşalım’ hedefiyle gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlendiği Yunanca Dil Kursu büyük ilgi gördü.

 

Dikili Belediyesi’nden Bölgesel Barışa Katkı

 

Dikili Belediyesi ilçede gerçekleştirdiği alt yapı, üst yapı, ulaşım, turizm, eğitim, sağlık, kültür, sanat ve çevre alanlarındaki yatırımlarla ilçenin gelişmesine kalıcı yarar sağlarken, sosyal sorumluluk konusunda yürüttüğü çalışmalarla da toplumun yaşam kalitesini yükseltirken, bölgesel barışa da önemli katkılar sunuyor.

 

Kurslara Yoğun İlgi

 

Bu doğrultuda Dikili Belediyesi, sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa Yunanca Dil Kursu eğitimi projesi yürütüyor. Dikili Belediyesi Kültür Evi’nde gerçekleştirilen Yunanca dil kursuna toplumun her kesiminden vatandaşların yoğun katılımı olurken, 4 aylık eğitim programı sonunda kursu başarı ile tamamlayan kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Dil Sertifikası almaya hak kazanacaklar. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı mezunu Uzman Eğitmen Gönenç Turan tarafından verilen kurslarda Yunanca temel eğitiminin yanı sıra,  pratik konuşma,  dil bilgisi konularında da kursiyerlere eğitim veriliyor. Hafta içi Salı ve Perşembe günleri 18.00 ile 21.15 saatleri arası verilen kurslarda 4O’ın üzerinde kursiyer eğitim alıyor.

 

‘Ege’nin Her İki Yakasında da Barış Kazanacak’

 

Başkan Mustafa Tosun, Türk-Yunan dostluğunu perçinlemek amacıyla ücretsiz Yunanca kursu düzenlediklerini belirtti. Belediye olarak barışa ve sevgiye dair sosyal projelere verdikleri katkıların artarak devam edeceğini ifade eden Başkan Tosun, Ege’nin her iki yakasında huzurun ve kardeşliğin egemen olması, işbirliklerin daha kuvvetlenmesi için Yunanca kursuna çok önem verdiklerini söyledi. Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, ‘‘Göreve gelmeden önce Dikili’de sevgi kazanacak sözünü vermiştik. Bunun gereğini yaptık. Şimdi de ‘Ege’nin her iki yakasında barış kazanacak’ sözünü veriyoruz. Bu hedefle bölgesel barışa katkı sunmak için yürüttüğümüz bu projenin Yunanistan’la özellikle bize komşu olan Midilli adasındaki Yunanlı kardeşlerimizle ilişkilerimize ve Ege’deki huzura büyük katkılar sunacağına yürekten inanıyorum.  Barış köprüsü olacak bu kurslarımız medeniyetler arası çatışmaların her geçen gün arttığı bir ortamda, küresel barış ve hoşgörü için önemli adımdır. Ayrıca bu kursumuz gerek buradan Midilli Adasına giden vatandaşlarımızın gerekse Midilli ve diğer adalardan ilçemize gelen Yunanistanlı dostlarımızın iletişim konusunda yaşadıkları sorunu en aza indirmek içinde önemli bir çalışmadır’’ dedi.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.