Başkan Soyer:” En değerli miras demokratik, özgür, adil bir ülkedir”

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı'nın düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama töreninde konuşan Soyer, “Çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras demokratik, özgür ve adil bir ülkedir” dedi. ...

Özgürses Gazetesi
07:20 -
Abone ol
Başkan Soyer:” En değerli miras demokratik, özgür, adil bir ülkedir”

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı’nın düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama töreninde konuşan Soyer, “Çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras demokratik, özgür ve adil bir ülkedir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanlığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Cumhuriyet Meydanı’nda kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır, Kani Beko, Özcan Purçu ve Atila Sertel, CHP Parti Meclisi üyesi Devrim Barış Çelik, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve partililer katıldı.

Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, TBMM’nin kuruluşunun 102. yıldönümüne işaret ederek, “Bu meclisi yaşatmak milletimizin kayıtsız şartsız egemenliğini yaşatmaktır. Bu nedenle ona sonsuza kadar sahip çıkacağız” dedi.

Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız
Konuşmasında ülkenin derin bir demokrasi  ve  yönetim krizi yaşadığına dikkat çeken Başkan Soyer, “Bu sorunlarla mücadele etmenin tek yolu hiç şüphesiz ki Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmaktır. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde partimizin yürüttüğü mücadele işte bu nedenle tarihi önem taşıyor” dedi.

Karamsarlığa geçit yok
23 Nisan’ın aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara verdiği önemin, duyduğu sevginin göstergesi olduğunu aktaran Soyer, şunları söyledi:
“Bizler çocuklarımızı sevgiyle büyütürken yüreklerindeki memleket aşkını korumak mecburiyetindeyiz. Çocuklarımız bu memleketten umudunu keserse, onların gözünün içindeki ışık sönerse memleketimizin ışığı da söner. Karamsarlığı yerle yeksan etmek, bu ülkeden umudunu yitiren herkesin derdine derman olmak temel vazifemizdir.”

“Çocuklara ve halkımıza sözümüzdür”
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ise “Çocuklarımıza ve halkımıza sözümüzdür. Beklenen ve özlenen Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Enerjimizi çocuklarımızın ışık saçan gözlerinden cumhuriyet sevgisiyle dolu olan kalplerinden alıyoruz” dedi. Törenin son kısmında ise İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır, Kani Beko, Özcan Purçu ve Atila Sertel ile birlikte CHP Parti Meclisi üyesi Devrim Barış Çelik de birer konuşma yaptı.