ALİAĞA GENÇLİK MERKEZİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Aliağa Belediyesi’nin kente değer katacak yatırımlarından biri olan Aliağa Gençlik Merkezi için çalışmalar başladı. Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı, Sanat Sokağı, Ağapark, İzmir Caddesi, Yeni Şakran Sahil Düzenlemesi gibi prestij projelere imza atan Aliağa Belediyesi, bu kez ilçe halkının heyecanla beklediği ‘Aliağa Gençlik Merkezi’ projesini hayata geçirmek için düğmeye bastı.

Özgürses Gazetesi
02:32 -
Abone ol
ALİAĞA GENÇLİK MERKEZİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Aliağa Belediyesi’nin kente değer katacak yatırımlarından biri olan Aliağa Gençlik Merkezi için çalışmalar başladı.

Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı, Sanat Sokağı, Ağapark, İzmir Caddesi, Yeni Şakran Sahil Düzenlemesi gibi prestij projelere imza atan Aliağa Belediyesi, bu kez ilçe halkının heyecanla beklediği ‘Aliağa Gençlik Merkezi’ projesini hayata geçirmek için düğmeye bastı. Atatürk Mahallesi, Beyazıt Caddesi’nde Kapalı Pazar Yeri’nin hemen karşısındaki eski belediye atölyesinin bulunduğu alan üzerine bodrum, zemin, birinci ve ikinci kat olmak üzere dört kat olarak inşa edilecek olan Gençlik Merkezi, tamamlandıktan sonra sadece Aliağa’nın değil Kuzey Ege’nin de en değerli sosyal yaşam merkezlerinden biri olacak.

Tasarım ve ihale aşaması tamamlanan dev proje 6 bin 467 metrekare alan üzerinde 10 bin 522 metrekarelik inşaat alanına sahip olacak. Fen İşleri Müdürlüğü’nün koordinesinde yürütülen çalışmalar kapsamında ilk olarak eski belediye atölyesi yeni hizmet alanı olan Güzelhisar Mahallesi’ndeki 633 parselde bulunan 200 dönümlük alana taşındı. Taşıma işlemlerinin hemen ardından proje alanında Fen İşleri, İşletme ve Destek Hizmetler Müdürlüğüne bağlı hizmet binaları yıkılarak yüklenici firma tarafından temel açma işlemlerine başlandı.

ALİAĞA’YA UZUN YILLAR HİZMET EDECEK
Birçok farklı fonksiyonu bir arada barındırması nedeniyle gençliğin yeni merkezi olacak dev proje yüzde 100 engelli erişimine de imkan veren modern mimari kimliği ile ön plana çıkacak. Tamamlanmasıyla birlikte 7’de 70’e Aliağa halkına uzun yıllar hizmet edecek olan Aliağa Gençlik Merkezi’nin bodrum katında; 58 araçlık kapalı otopark, teknik hacimler, soyunma odaları ve servis alanları, Zemin katta; idari birimler, yarı olimpik havuz, çocuk havuz alanı, soyunma alanları, antrenör odası ve bin 300 metrekarelik kapalı spor salonu bulunacak. Spor salonu güreş, tekvando ve badminton gibi farklı salon sporlarına hizmet edecek. Birinci katta fitness, kardiyo ve jimnastik salonlarının yanı sıra grup derslerinin kullanımına uygun spinning ve pilates salonları ile vitamin bar yer alacak. İkinci katta ise 12 odalı toplamda 24 kişilik konaklama alanı, derslikler, eğitim ve seminer odaları, toplantı odaları, 3 adet 77 kişilik sinema salonu ve bu salonlara hizmet eden fuaye, kafe, çocuk oyun alanı yer alacak.