Dikili Belediyesi arı gibi çalışıyor

  Dikili Belediye Başkanı MustafaTosun’un Dikili’de yarattığı değişim ve gelişim hamleleri tüm hızıyla sürüyor.   Ekipler Dur Durak Bilmiyor   Dikili Belediyesi, ilçe genelini adeta şantiye alanına çevirerek çözülmedik sorun bırakmıyor.

Özgürses Gazetesi
01:51 -
Dikili Belediyesi arı gibi çalışıyor

 

Dikili Belediye Başkanı MustafaTosun’un Dikili’de yarattığı değişim ve gelişim hamleleri tüm hızıyla sürüyor.

 

Ekipler Dur Durak Bilmiyor

 

Dikili Belediyesi, ilçe genelini adeta şantiye alanına çevirerek çözülmedik sorun bırakmıyor. Ekipler ilçe merkezinde olduğu gibi yeni yasayla mahalle konumuna dönüştürülen köylerde de çalışmalar yürüterek sorunları birer birer çözüyor. Dikili Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe merkezinde sokak ve caddelerin çehresini modern bir görünüme kavuşturmak için zemin yenileme, cephe sağlıklaştırma ve üst örtü çalışmaları hızla devam ederken diğer bir yandan da ilçede bir ilk gerçekleştirerek çiftçi ile üreticinin tarla ve zeytinliklerine kolayca ulaşması için yeni yollar açıyor.

 

Çiftçi Üretici Dostu Belediye

 

Çalışmalar hakkında bilgiler veren Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, ‘Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana ilçemizin kalkınarak değişmesini ve gelişmesini kendimize hedef seçtik. Bu hedef doğrultusunda ekiplerimiz tüm alanlarda olduğu ilçemizin alt yapı, üst yapı ve ulaşım konularında da hazırladığımız projeler doğrultusunda gecesini gündüzüne katarak, Dikili halkının mutluluğu için önemli işler yapmaktadır.  İlçe merkezinde sıkıntı bölgeler olarak tabir edilen mahallelerimiz de alt yapı ve üst yapılar çalışmaları gerçekleşirken, çiftçimize ve üreticiye can suyu olacak yeni yol açma çalışmalarını da tüm hızıyla sürdürüyor. Çiftçimizin ve zeytin yetiştiricisi üreticilerimizin tarlasına, bahçesine kolay ulaşmasının yanı sıra ürünün kalite kaybına uğraması önlenmesi hedeflenen çalışmalarla ihtiyaçlı bölgelerin yolları açılarak sathi kaplanması yapılmaktadır. Büyükşehir Belediyemizinde destek verdiği bu çalışmalarla çiftçimiz, üreticimiz hem kolayca tarlasına ulaşacak, hem kalite artacak hem de yolları açılan çiftçimiz ve üreticimiz yaz kış demeden tarlasına, bağına, bahçesine, zeytinliklerine rahatça ulaşarak ürününü kolayca pazarlama olanaklarına kavuşacaktır’ ifadelerini kullandı.