Aliağa Esnaf Odasından Ahilik Haftasında Lokma Hayrı

Aliağa  Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ahilik Haftası dolayısı ile lokma dağıttı, 30  ve 40 yılını  geride bırakan esnaflara plaketleri takdim edildi. Aliağa  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Serdar Berk  ve yönetim kurulu üyeleri i...

Özgürses Gazetesi
12:07 -
Abone ol
Aliağa Esnaf Odasından Ahilik Haftasında Lokma Hayrı

Aliağa  Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ahilik Haftası dolayısı ile lokma dağıttı, 30  ve 40 yılını  geride bırakan esnaflara plaketleri takdim edildi.

Aliağa  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Serdar Berk  ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, 36. Ahilik Haftası Etkinlikleri kapsamında Demokrasi meydanında   esnaf ve vatandaşlara lokma ikramında bulundu.

Ahiliğin amacının zenginle fakir, üretici ile tüketici, emek ile sermaye, halk ile devlet arasında iyi ve sağlam ilişkiler kurarak sosyal adaleti gerçekleştirmek olduğunu belirten Oda Başkanı Serdar Berk , ”Ahilik, 13. yüzyıldan itibaren Anadolu’nun her bir tarafında sevgi ve sempati odağı olmuş, sosyal ve ekonomik açılardan topluma büyük yararlar sağlamış ve bütün çağdaş ve uygar devletlerin benimsediği ilkelerin sahipliğini yapmıştı. Ahiler, bir toplumda ortak değerler korundukça birlik ve beraberliğin devam edeceğini biliyorlardı. Ahilik haftası kutlamalarının asıl amacı da bu birlikteliği hatırlatmaktır. Ahilik haftasında kutlama etkinliklerinde Aliağa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası  olarak ebediyete intikal etmiş şehitler, esnaf ve sanatkarlar için lokma hayrı düzenlendik” ifadelerini kullandı.

Aliağa Esnaf Ve Sanatkarlar  Odası   Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında  meslekte 40.yılı geçmiş olan Terzi Ali Rıza Tekin ile meslekte 32.yılı geride bırakan sanayi ustalarından Ali Çetin’e plaket verildi. Esnafların plaketlerini   Kaymakam  Zekeriya Güney  ve Belediye Başkanı Serkan Acar takdim etti.
Etkinliğe Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, CHP ilçe Başkanı Ali Serçe ve yönetim kurulu üyeleri , İYİ Parti ilçe Başkanı Tuğba Oktay Bor ve ilçe yönetimi MHP ilçe Başkanı Nuray Aydemir ve yönetim kurlu üyeleri ,esnaflar  ve vatandaşlar katıldılar .