Reklam
Reklam

DİKİLİ VE KINIK’TA SERTİFİKA TÖRENİ

22 Temmuz 2016
DİKİLİ VE KINIK’TA SERTİFİKA TÖRENİ
Reklam

Kınık Belediyesi Toplantı salonunda ve Dikili Kültürevindegerçekleştirilen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika töreninde hoş geldiniz konuşması yapan Bergama Ticaret Odası Genel Sekreteri Gülay Koç düşüncelerini aktarmak üzere sözü Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer’e bıraktı. Doğruer: “KOSGEB ile almış olduğunuz eğitimin sizlere girişimcilik ile ilgili birçok değer kattığını düşünüyorum umarım bu değerler ile açacak olduğunuz işletmelerinizde çok iyi yerlere gelirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Doğruer’in ardından söz alan Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper: “KOSGEBİzmir Kuzey Müdürlüğü, Kınık Belediyesive Odamız işbirliği ile KOSGEB eğitimini tamamladınız ve sertifika almaya hak kazandınız. Kendinize kattığınız bu faydalı bilgilerle sınırlı kalmayarak sürekli kendinizigeliştirmek adına çalışmalarınıza devam etmenizi diliyorum. Burada şunu da açıklamak istiyorum; KOSGEB eğitimini tamamlaya girişimci adaylarının %20’si işletmelerini açarak iş sahibi olmuş durumda ve bu rakam gerçekten çok iyi bu nedenle kurumlar olarak eğitimlere önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz. Sizlerin de bu eğitime vermiş olduğunuz önemden dolayı teşekkür ediyorum. Odamız bundan sonraki süreçte sizlerin gerek duyduğu bölümlerde KOSGEB Temsilciliğimize başvurmanız durumunda yardımcı olacaktır. Umarım her biriniz işletmelerinizi açarak ekonomideki yerinizi alırsınız. Şimdiden hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Ürper’in konuşmasının ardından söz alan İzmir KOSGEB Kuzey Müdürü Dr. Özgür Armaneri KOSGEB’de gelişen son haberleri girişimcilere ileterek sözlerine şöyle devam etti: “KOSGEB’in süreçleri sizlerin yararına değişiklik göstermeye devam ediyor. Sizlere bir de iyi haberim var şuanda uygulamaya konmak istenen sistemde işletmelerinizi açmadan KOSGEB’e proje yazarak destek alabileceksiniz. Önümdeki dönemde bu uygulamanın yürürlüğe geçmesini bekliyoruz. Bir diğeri ise yeni girişimci adaylarımız eğitimlerini 4 iş gününe düşürülmesi planlanıyor. Süreçler sırasında herhangi bir yardıma ihtiyaç duyarsanız biz sizlerin her zaman yanınızdayız. Buradan almış olduğunuz bilgiler ile umarım en kısa sürede işletmelerinizi kurarsınız ve ekonomideki yerinizi alırsınız. Herkese hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Dikili’de gerçekleşen törende söz alan Dikili Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Elibol: “Burada aldığım rakamsal bilgiler beni gerçekten çok mutlu etti. Dikili’de de bu eğitime karsı böyle büyük bir ilgi olmasından dolayı da ayrıca bir mutluluk duydum. KOSGEB yeni girişimciler için önemli bir fırsat; bu fırsatı değerlendirerek işinizi elinize almanızı ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer günün anısına Bergama Ticaret Odası Fikret Ürper ve KOSGEB İzmir Kuzey Müdürü Dr. Özgür Armaneri’ne hediye takdim etti.

 

Konuşmaların ardından girişimciler sertifikalarını Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Yönetim Kurulu Üyeleri Tahir Erdoğan, Azam Ziya Güç, Meclis Üyesi Ahmet Avcı, Genel Sekreter Gülay Koç, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Dikili Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Elibol ve KOSGEB İzmir Kuzey Müdürü Dr. Özgür Armaneri’ninelinden aldı.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.