Aliağa’da 23 Nisan Coşkusu Yaşanacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101.Açılış yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Aliağa’da tören ve bando gösterileriyle kutlanacak. Sabah saatlerinde gerçekleştirilecek resmi törenin ardından Aliağa Belediyes...

Özgürses Gazetesi
06:28 -
Abone ol
Aliağa’da 23 Nisan Coşkusu Yaşanacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101.Açılış yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Aliağa’da tören ve bando gösterileriyle kutlanacak. Sabah saatlerinde gerçekleştirilecek resmi törenin ardından Aliağa Belediyesi tarafından üstü açık otobüsle organize edilecek bando gösterileri kentte bayram coşkusu yaşatacak.  

Aliağa’da resmi kutlamalar 23 Nisan sabahı saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çelenginin Atatürk Anıtına sunumu ile başlayacak. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Cumhuriyet İlkokulu 2-B sınıfı öğrencilerinden Beril Uçak “Egemenlik Bayramı” adlı şiirini okuyacak. Resmi program İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz’ün günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasıyla son bulacak.

BANDO GÖSTERİLERİ RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTURACAK

Resmi programın sona ermesiyle birlikte Aliağa Belediyesi tarafından organize edilecek bando gösterileri tüm gün sürecek. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle meydanlarda yapılamayan 23 Nisan kutlaması bu yıl da balkonlara taşınacak. Saat 10.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndan hareket edecek üstü açık otobüsle gerçekleştirilecek bando gösterileri renkli görüntülere sahne olacak.

ALİAĞALILAR COŞKUYA EŞLİK EDECEK

Bando takımı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla sevilen eserleri icra ederek saat 11.00’de Helvacı, 12.00’de Yeni Şakran Mahallesi ardından Yeni Mahalle, Siteler Mahallesi’nde olacak. Kent merkezinde de dolaşacak olan Bando Ekibi, son olarak İstiklal Caddesi’ndeki Zeybek oynayan Atatürk Anıtı önünde gösteri gerçekleştirecek. Aliağalılar Türk Bayrakları, Atatürk posterleri ve balonlarla süsledikleri balkon ve pencerelerinden coşkuya eşlik edecek.


Squarefoot Flooring | Flooring & Tile Retailer | Toronto | Mississauga