BU ZİYARETTE TARİHİ 2 BİN YIL ÖNCEYE DAYANAN “PARŞÖMEN” KONUŞULDU

2022'de çıraklık ve kalfalık dönemlerini tamamlayarak Parşömen Ustalığı'na yükselen "Bergama Parşömen" işletme yetkilileri Sinan ve Meltem Demirel çifti, Bergama Ticaret Odası'nı ziyaret etti. BERTO Başkanı Lütfi Kolat, Başkan ...

Özgürses Gazetesi
09:30 -
Abone ol
BU ZİYARETTE TARİHİ 2 BİN YIL ÖNCEYE DAYANAN “PARŞÖMEN” KONUŞULDU

2022’de çıraklık ve kalfalık dönemlerini tamamlayarak Parşömen Ustalığı’na yükselen “Bergama Parşömen” işletme yetkilileri Sinan ve Meltem Demirel çifti, Bergama Ticaret Odası’nı ziyaret etti.
BERTO Başkanı Lütfi Kolat, Başkan Yardımcısı Melih Çağdaş, Yönetim Kurulu Üyesi Salim Zeki Kurşun ve Genel Sekreter Gülay Koç’un ev sahipliği yaptığı ziyarette 2021 yılında Bergama Ticaret Odası tarafından Coğrafi İşaret Tescili alınan Bergama Parşömeni’nin tanıtımı, Türkiye ve dünyadaki bilinirliğinin arttırılması konusunda atılabilecek adımlar konuşuldu.
Tarihi 2 bin 200 yıl önceye dayanan Parşömen’e yurt dışı ilgisinin de giderek arttığından bahseden Demirel çifti, ziyaret sonunda Başkan Kolat’a üzerinde Piri Reis’in Ege Haritası çizimi de bulunan Parşömen hediye etti. Başkan Kolat, hem ziyaretleri hem de hediyeleri için Demirel çiftine teşekkür etti.