BERGAMA ‘DA “ÇEVRE BİLİNCİ VE ATIK YÖNETİMİ”

BERGAMA BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE ÇEVRECİ KONFERANS Bergama Belediyesi Çevre Temizlik İşleri Müdürlüğü, Çevre ve Sağlık koruma Birimi tarafından Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerine “Çevre Bilinci ve Atık Yönetimi” hakkında eğitim-konferans verildi.   Bergamalı Kadri İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen konferansa Bergama Belediyesi Çevre Temizlik İşleri Müdürü Muhammed Ashour, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Olcay Alparslan, Biyoloji öğretmeni Asaf Cömert ve 250 öğrenci katıldı.

Özgürses Gazetesi
05:23 -
BERGAMA ‘DA “ÇEVRE BİLİNCİ VE ATIK YÖNETİMİ”

BERGAMA BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE ÇEVRECİ KONFERANS

Bergama Belediyesi Çevre Temizlik İşleri Müdürlüğü, Çevre ve Sağlık koruma Birimi tarafından Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerine “Çevre Bilinci ve Atık Yönetimi” hakkında eğitim-konferans verildi.

 

Bergamalı Kadri İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen konferansa Bergama Belediyesi Çevre Temizlik İşleri Müdürü Muhammed Ashour, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Olcay Alparslan, Biyoloji öğretmeni Asaf Cömert ve 250 öğrenci katıldı.

 

Sunumu Edebiyat Öğretmeni Yasemin Özkaya tarafından yapılan konferans Gündoğdu Çevre Danışmanlığı’ndan Çevre Mühendisi Pınar Özden tarafın verildi. Slayt gösteriminin de yapıldığı konferansta konuşan Özden, “Çevre Nedir?”, “Çevre bilinci nasıl yaratılır?”, “Çevre kirlilikleri nelerdir?”, “Çevre kirliliğinin sonuçları nelerdir?”, “Toprak kirliliği”, “Türkiye ve dünyada yaşanan çevre felaketleri”, “Kirliliği önleme ve kontrol” konularına değindi.

 

Bergama Belediyesi Çevre Temizlik İşleri Müdürü Muhammed Ashour; “Bu konferansı, Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile birlikte sürdürdüğümüz, ‘Okullarda Çıkan Atık Yönetimi Projesi’ kapsamında düzenledik. Ayrıca bu proje kapsamında ve Belediye Başkanımız Mehmet Gönenç’in talimatıyla okulumuza ambalaj atığı-geri dönüşüm kumbarası, atık pil toplama kutusu, bitkisel atık yağ toplama bidonları kazandırdık. Artık öğrenciler topladıkları atıkları kategorisine göre buralara atacaklar. Bizlerde belediye olarak bunları toplayıp geri dönüşüme kazandıracağız. Hem çevreye hemde ekonomiye katkıda bulunacağız” dedi.

 

Konferans sonrası Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Olcay Alparslan konferansın düzenlenmesinde öncülük eden Bergama Belediyesi Çevre Temizlik İşleri Müdürü Muhammed Ashour’a, konferansı veren Çevre Mühendisi Pınar Özden’e ve sunumu yapan edebiyat öğretmeni Yasemin Özkaya’ya teşekkür ederek, birer buket çiçek verdi. Daha sonra öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çekilindi.