ACİL KOMŞUM  İLK  EĞİTİME  BAŞLIYOR

  Herkes İçin Acil Sağlık Derneği tarafından başlatılan “Acil Komşum” projesi her apartmanda, mahallede, sokakta, sitede ilkyardım bilen gönüllüleri artırmayı amaçlamaktadır. Acil Komşum, kaza veya acil hastalık sonrasında ilk önce 112 Ambulansı arar; olay yerine sağlık görevlisi gelene kadar geçen sürede yaşam kurtarmak için gereken uygulamaları yapar.

Özgürses Gazetesi
09:58 -
Abone ol
ACİL KOMŞUM  İLK  EĞİTİME  BAŞLIYOR

 

Herkes İçin Acil Sağlık Derneği tarafından başlatılan “Acil Komşum” projesi her apartmanda, mahallede, sokakta, sitede ilkyardım bilen gönüllüleri artırmayı amaçlamaktadır.

Acil Komşum, kaza veya acil hastalık sonrasında ilk önce 112 Ambulansı arar; olay yerine sağlık görevlisi gelene kadar geçen sürede yaşam kurtarmak için gereken uygulamaları yapar. Amacı, öncelikle hayat kurtarmaktır; yaralının sakat kalmasını önlemek ve hastanın daha kötüleşmesini sağlamaktır.

Geçtiğimiz günlerde tanıtım toplantısı ile çalışmalarına başlayan Acil Komşum, ilk eğitimini İzmir Bayraklı Mansuroğlu Mahallesinde Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu’nda alacaktır. Saat 19:00’da başlayacak olan eğitime katılmanızdan onur duyarım.

Saygılarımla.