ÇANAKKALE ŞEHİTLİK ZİYARETİ İÇİN KAYITLAR BAŞLADI

ALİAĞA BELEDİYESİ BİNLERCE ALİAĞALIYI ÇANAKKALE’YE GÖTÜRECEK  MÜRACAATLAR HİLAL MASA’YA Aliağa Belediyesi’nin Çanakkale Zaferi’nin 104.yıldönümü dolayısıyla ilçe sakinlerine yönelik şehitler diyarı Çanakkale’ye düzenleyeceği ziyaret için kayıtlar başladı.

Özgürses Gazetesi
01:30 -
Abone ol
ÇANAKKALE ŞEHİTLİK ZİYARETİ İÇİN KAYITLAR BAŞLADI

ALİAĞA BELEDİYESİ BİNLERCE ALİAĞALIYI ÇANAKKALE’YE GÖTÜRECEK

 MÜRACAATLAR HİLAL MASA’YA

Aliağa Belediyesi’nin Çanakkale Zaferi’nin 104.yıldönümü dolayısıyla ilçe sakinlerine yönelik şehitler diyarı Çanakkale’ye düzenleyeceği ziyaret için kayıtlar başladı.

Türk Tarihi’nin en şanlı destanlarından birinin yazıldığı Çanakkale Zaferleri’nin önemini hatırlamak amacıyla Aliağa Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada ziyaretine binlerce Aliağalı katılacak. Kayıtların başlamasıyla birlikte vatandaşlar ilk günden itibaren organizasyona yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar müracaatların alındığı Aliağa Belediyesi Hilal Masada sabah saatlerinden itibaren uzun kuyruklar oluşturdu.

10 Mart Pazar günü ‘Aliağa’dan Çanakkale’ye, Ecdada Minnete” sloganıyla düzenlenecek olan şehitlik ziyareti ile Aliağalılar büyük destanın yazıldığı topraklarda tarihe yeniden tanıklık edecek. Aliağalılar, 09 Mart Cumartesi gecesi saat 23.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak burada kendilerini bekleyen otobüsler ile saat 01.00’de Çanakkale’ye hareket edecek. Şehitlik ziyaretine dış mahallelerden katılacak olan vatandaşlar için ise toplanma alanına ücretsiz ulaşım imkanı sağlanacak.

Profesyonel rehberler eşliğinde günü birlik gerçekleştirilecek olan ziyarette Aliağalılar; Kilitbahir Kaleleri, Namazgah Tabyaları, Mecidiye Tabyaları, Mecidiye Şehitliği ve Seyit Onbaşının Görev Yaptığı Top ve Anıt, Gerçek Şehit Mezarlıklarının Olduğu Şahindere Şehitliği, Zığındere Hastane Şehitliği, Seddülbahir Ertuğrul Tabyaları, Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş Şehitliği, Arıburnu Anzak Koyu, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Bomba Sırtı Bölgesi, 57.Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliğini ziyaret edecek. Yapılacak ziyaretlerle Çanakkale ruhunu yaşayacak Aliağa kafilesi pazar gecesi 01.30’da Aliağa’ya dönüş yapacak.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Çanakkale şehitlik ziyaretine katılmak isteyen Aliağalılar Aliağa Belediyesi giriş katında hizmet veren Hilal Masa Birimine kimlik fotokopileri ile şahsen müracaat edebilir. Helvacı ve Yeni Şakran’da ikamet eden vatandaşlar da Aliağa Belediyesi Hizmet Binalarında faaliyet gösteren Hilal Masa Birimine başvuru yapabilecek. Vatandaşlar ayrıca 153 numaralı Hilal Masa hattından bilgi edinebilecek.