Başsavcı’dan ‘Hukuk ve Adalet’ dersi

22 Şubat 2019
Başsavcı’dan ‘Hukuk ve Adalet’ dersi

Fatih Ortaokulu’nda Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Salman ‘Hukuk ve Adalet’ konulu seçmeli dersi anlattı.

Fatih Orta Okulu 5. Sınıf öğrencilerine ‘Hukuk ve Adalet’ seçmeli dersi, Aliağa Cumhuriyet Baş Savcısı Hikmet Salman tarafından anlatıldı. Derse Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, Fatih Orta Okulu Müdürü Tuncay Türkmen katılım gösterdi. Salman, “Adalet Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımız arasında bir protokol imzalandı. Bu protokole göre Hukuk ve Adalet dersi 5, 6, 7 ve 8. sınıflarımıza seçmeli ders olarak verilebiliyor. Amaç şu; hem sizin gibi temelden yetişen öğrencilerimize hukuk ve adalet bilincini aşılamak bir vatandaş olarak hak ve ödevlerinizi size öğretmektir. Bunu hayatınızın her aşamasında faydasını görürsünüz. Hangi şartlarda yaşarsanız yaşayın tabi olduğunuz kurallar kaideler olacak. İçinde bulunduğunuz toplumun belli kuralları olacak. Bu kural kaidelere uymak zorundasınız. Bu hem hakkınız hem ödevinizdir” ifadelerini kullandı. Ders, öğrencilerin Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Salman’a meslek alanları hakkında sorular sormasının ardından son buldu.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.