BAKAN TÜZMEN’DEN KINIK ÇIKARMASI

59’ncu ve 60’ncı Hükümetlerde Dış Ticaret ve Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, “Kürşad Tüzmen ile Benim Şehrim” programı için Kınık ilçesini ziyaret etti. Kınık Belediye Başkanı Dr.

Özgürses Gazetesi
11:41 -
Abone ol
BAKAN TÜZMEN’DEN KINIK ÇIKARMASI

59’ncu ve 60’ncı Hükümetlerde Dış Ticaret ve Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, “Kürşad Tüzmen ile Benim Şehrim” programı için Kınık ilçesini ziyaret etti. Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer ve Kınık Kaymakamı Erol Türkmen tarafından karşılanan Tüzmen, Kınık’ın tarihi, kültürü ve ekonomik yapısı hakkında bilgiler aldı.

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer önderliğinde Kınık’ı gezen Tüzmen, Kınık Belediyesi Poyracık Ekmek Fırınını ziyaret ederek, çalışanlarla sohbet etti.

Kınık Belediyesi Delez Yaşam Vadisi Sosyal Tesislerini ziyaret eden Bakan Tüzmen’e, Başkan Dr. Sadık Doğruer tarafından,  Bakırçay Ovası’nın verimli topraklarında yetişen ve maharetli hanımların evlerinde yaptıkları domates ve acı biber salçası, Kınık’ın Örtülü Mahallesi’nde yetişen kestane, kestane balı, Kınıklı hayvancılar tarafından üretilen Keçi, Koyun, inek peyniri ve yöresel lezzetler ikram edildi.

Başkan Dr. Sadık Doğruer ile birlikte Kınık kilim kursunu ziyaret ederek, Kınıklı hanımlar tarafından dokunan kilimler hakkında bilgi alan Tüzmen,  tezgah başına geçerek “Türk Bayrağı “dokunan kilime ilmek atarak emekçi Bayanlar ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir sonraki durak olan Maden Şehitleri Parkı’nı ziyaret eden Tüzmen’e, Kınık Belediyespor antrenörü ve sporcuları tarafından atkı ve ismi yazılı olan forma hediye edildi.

Deveci Yörükler Parkı’nda ,  Poyracık Deveciler Dernek Başkanı, üyeleri ve deve sahipleri  tarafından karşılanan Bakan Tüzmen, Poyracık deve güreşleri ve devecilik kültürü hakkında bilgi aldı. Poyracık Halk Oyunları ekibinin hazırladığı halk oyunu gösterisi ve keşkek ikramı vatandaşı neşelendirdi. Bakan Tüzmen, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer ile keşkek kazanının başına geçerek vatandaşlara keşkek ikram etti.  Başkan Doğruer ve Bakan Tüzmen, Kınık’ta domates kurutma ve paketleme tesisi bulunan Bahçıvanoğlu Tarımı ziyaret ederek,  burada işletme sahipleri ile birlikte tesisi gezdiler. Bakırçay Ovası’nda yetişip tarlalarda beyaz örtü üzerinde kurutulan domateslerin üretimi ve ihracatı hakkında bilgi alarak çalışanlara “kolay gelsin” dileklerini iletti. Kınık Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Teknopak Plastik fabrikasına ziyaret edip işletme yetkilisinden  yaptıkları üretim ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Tüzmen’in son durağı İzgranit fabrikası oldu. Granitin kesim, taşlama ve paketleme aşamaları hakkında sohbet edip hangi ülkelere ihraç edildiği hakkında bilgi aldı.

BAŞKAN DOĞRUER’DEN TEŞEKKÜR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Dr. Sadık Doğruer ‘’ Bakanımıza ve ekibine ilçemizin tanıtımı için yaptıkları çalışmalarından ve ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.’’ dedi.

MİSAFİR PERVERLİĞİ İÇİN BAŞKAN DOĞRUER’E TEŞEKKÜR

Bakan Kürşad Tüzmen,  Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer’in özel ilgisi ve  misafirperverliğinden dolayı teşekkür edip çalışmalarında başarılar diledi. Kürşat Tüzmen Kınık Belediyesi hatıra defterine duygu ve düşüncelerini yazarak imzaladı. Kınık Belediye Başkanı Doğruer tarafından Kürşat Tüzmen’e  Parşömen kağıdına basılı fotoğrafı hediye edildi.