Adm-Gdz Elektrik ve TEDAŞ’tan Dijital Atölye Protokolü

Adm ve Gdz Elektrik ile TEDAŞ Genel Müdürlüğü arasında, elektrik dağıtım sektörüne verilen tüm eğitimlerin zamandan ve mekândan bağımsız olarak verilmesini sağlayan TEDAŞ Dijital Atölye Sisteminin kullanımına yönelik iş birliği s...

Özgürses Gazetesi
01:13 -
Abone ol
Adm-Gdz Elektrik ve TEDAŞ’tan Dijital Atölye Protokolü

Adm ve Gdz Elektrik ile TEDAŞ Genel Müdürlüğü arasında, elektrik dağıtım sektörüne verilen tüm eğitimlerin zamandan ve mekândan bağımsız olarak verilmesini sağlayan TEDAŞ Dijital Atölye Sisteminin kullanımına yönelik iş birliği sözleşmesi imzalandı. TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nde yapılan imza töreni ile hayata geçirilecek olan sistem sayesinde, eğitimlerde teknik bilgilendirme konuları öncelikli olarak ele alınacak.

Gerçek hayatta karşılaşılan problemlerden yola çıkılarak üç boyutlu sanal ortamlarda oluşturulan sanal gerçeklik senaryoları ve bu senaryolar içerisinde kullanıcıların problemlerin çözümü için gerçekleştirebilecekleri çeşitli etkileşimleri içeren yazılım teknolojisiyle ilerletilen sistemde, önceliğin ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ eğitimlerinin olması planlanıyor.

TEDAŞ bünyesinde hazırlanıp hayata geçirilen Dijital Atölye Projesi sektör ve şirket için önemli bir adım.

Gdz Elektrik Genel Müdürü Uğur Yüksel, “Eğitimlerin daha etkili ve çarpıcı bir şekilde sunulması için teknolojiyi kullanarak gerçek hayattaki problemlerden esinlenerek üç boyutlu sanal ortamlarda oluşturulan senaryolar ve interaktif yazılım teknolojisiyle çalışma arkadaşlarımızın farkındalıklarını artırmayı hedefliyoruz. Bu protokol ile iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini de daha erişilebilir, etkileşimli ve öğretici hale getirerek çalışma arkadaşlarımızın daha güvenli bir çalışma ortamında olmalarını sağlamak adına önemli bir adımdır.” dedi.

Yeni uygulama alanlarında yapmış oldukları çalışmaları sürdürürken eğitim alanında da teknolojik gelişmelerin takipçisi olduklarını ifade eden Adm Elektrik Genel Müdürü Ahmet Bayramoğlu, TEDAŞ’ın uygulamaya geçirdiği Dijital Atölye Sistemi ile sektörde önemli bir adım atılmış olduğunu söyledi. Enerji sektörü olarak tehlikeli bir iş sınıfında bulunduklarının altını çizen Bayramoğlu, “Özellikle elektrik dağıtım alanı enerji sektörünün sahada var olan en aktif kolunu oluşturuyor. Bu çalışmalar doğa olaylarından bağımsız her türlü koşulda devamlılık gösteriyor. Bu nedenle çalışma arkadaşlarımızın önce kendi can güvenlikleri için eğitimlerini aksatmadan sürdürmeleri bizler için önem arz ediyor.” dedi.

Adm ve Gdz Elektrik Genel Müdürleri, “İş süreçlerimizi geliştirme noktasında sektörümüze destek olacak bu anlamlı projeyi hayata geçiren TEDAŞ Genel Müdürü Sayın Ömer Sami Yapıcı ve emeği geçen ekip arkadaşlarına teşekkür ettiler.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adm ve Gdz Elektrik Hakkında:

 

Adm Elektrik, Aydın, Denizli, Muğla; Gdz Elektrik, İzmir ve Manisa illerinde günlük yaşamın vazgeçilmez unsurlarından olan elektrik enerjisini, insan odaklı hizmet anlayışıyla gelişen teknoloji sistemleri ile tüketicilerine ulaştırmaktadır. Elektrik dağıtım sektöründe birçok ilke imza atarak sektöre yön veren Adm ve Gdz Elektrik, hayatın her anına dokunan ve her alanda çözümler sunan uygulamaları ile elektrik dağıtım altyapısının geliştirilmesi ve güçlendirilmesi için gereken teknolojik yatırımları gerçekleştirmektedir.

 

 

 

Bilgi için:

Adm Elektrik Dağıtım

Tel: 0258 296 70 00

Uğur Dayıoğlu, Kurumsal İletişim Yöneticisi ugur.dayioglu@admelektrik.com.tr

Gdz Elektrik Dağıtım

Tel: 0 530 016 72 60

Elvan Topel, Kurumsal İletişim Yöneticisi, elvan.topel@gdzelektrik.com.tr