Reklam
Reklam

Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salim ÖZPAK’tan Gemisöküm Ziyareti!

Tersaneler ve Kıyı  Yapıları   Genel Müdürü Salim ÖZPAK’tan Gemisöküm Ziyareti!
Reklam

Ulaştırma Denizcilik ve    Haberleşme  Bakanlığı  Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salim ÖZPAK, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü Daire başkanı Salih TAN, Aliağa Liman Başkanı Levent KÖLETELİ ve Başkan Yardımcısı ,Gemi Geri Dönüşüm tesislerinde incelemelerde bulundu

Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salim ÖZPAK, başkanlığında ki heyet GEMİSANDER Yönetim kurulu tarafından karşılandı. Dernek yetkilisince, sektörün rakamlarla son durumu GEMİSANDER’in genel faaliyetleri/  hizmetleri ,  AB Gemi Geri Dönüşüm Yönetmeliği ve Hong Kong sözleşmesi kapsamında yapılan faaliyetler ile sektör sorunları konulu sunum yapıldı.

Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salim ÖZPAK, Başkanlığında ki heyet daha sonra 3 tesiste çalışmaların yerinde izledi. Tesis yetkililerinden bilgiler aldı.

Dernek Yönetim Kurulunca;

AB Yönetmeliği ve Hong Kong sözleşmesinin kural ve standartları,

Diğer Asya ülkelerinin durumu,

AB Birliği  bayraklı  yıllık 2.5 milyon ton hurdaya çıkacak gemi  ,

AB tesislerinin 350.000  ton  halihazır   kapasiteleri  dikkate alındığında ülkemiz bu gemilerin yöneleceği tek ülke avantajını taşıdığı vurgulanarak,  kalıcı çevre ve tesis alt yapı yatırımlarının yapılması için  firmaların kira sözleşmelerinin sözleşme bitim tarihi olan 2026 tarihi beklenilmeden 49 yıllığına uzatılması büyük önem arz ettiği belirtildi.

Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salim ÖZPAK, sektörün kira sözleşmelerinin uzatılması için ilgili makamlara uygun görüş verildiği, desteğin devam edeceğini ve ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade etti.

 

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.