DİKİLİ HALKI ALÇAK SALDIRIYA KARŞI TEK YÜREK OLDU!

İLÇE ATATÜRKLÜ TÜRK BAYRAKLARI İLE GELİNCİK TARLASINA DÖNÜŞTÜ İzmir'in Dikili ilçesi Atatürk Meydanı'nda, çeşitli etkinliklerde kullanılmak üzere kurulan sahnede yer alan Atatürk portresine yapılan bıçaklı saldırı Dikililer tarafından lanetlendi. Olayın ardından Dikili Belediyesi zabıta ekiplerince ilçe merkezinde ve Salı Pazarı’nda dağıtılan Atatürk posterli Türk bayraklarını ev ve işyerlerine asan Dikilililer, yaşanan alçak saldırıyı kınayarak, Atatürk’e ve Cumhuriyete sonsuz bağlılık mesajı verdi.

Özgürses Gazetesi
12:43 -
Abone ol
DİKİLİ HALKI ALÇAK SALDIRIYA KARŞI TEK YÜREK OLDU!

İLÇE ATATÜRKLÜ TÜRK BAYRAKLARI İLE GELİNCİK TARLASINA DÖNÜŞTÜ

İzmir’in Dikili ilçesi Atatürk Meydanı’nda, çeşitli etkinliklerde kullanılmak üzere kurulan sahnede yer alan Atatürk portresine yapılan bıçaklı saldırı Dikililer tarafından lanetlendi. Olayın ardından Dikili Belediyesi zabıta ekiplerince ilçe merkezinde ve Salı Pazarı’nda dağıtılan Atatürk posterli Türk bayraklarını ev ve işyerlerine asan Dikilililer, yaşanan alçak saldırıyı kınayarak, Atatürk’e ve Cumhuriyete sonsuz bağlılık mesajı verdi.

Dikili Belediyesi’nin, etkinliklerde kullanmak üzere Atatürk Meydanı’na kurduğu sahnede yer alan Atatürk portresine geçtiğimiz gün H.S isimli şahıs tarafından yapılan bıçaklı saldırıya karşı kentte geniş katılımlı tepki göstermek amacıyla örnek bir girişime imza atıldı. Dikili Belediyesi zabıta ekipleri tarafından dağıtılan binlerce Atatürk posterli Türk Bayrağı’nın ev ve işyerlerine asılmasıyla birlikte ilçe merkezi adeta gelincik tarlasına dönüştü.

“Bu Saldırıyı Lokal ve Kişisel Saldırı Olarak Kabul Edemeyiz”

Atatürk Meydanı’nda, çeşitli etkinliklerde kullanılmak üzere kurulan sahnede yer alan Atatürk portresine yapılan bıçaklı saldırıyı kalleşlik ve alçaklık olarak değerlendiren Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, “İlçemizde gerçekleşen bu alçak ve adi saldırıyı, lokal ve kişisel saldırı olarak kabul etmemiz mümkün değildir. Dikili ilçesi Cumhuriyet ve Atatürk sevdalıların yaşadığı bir kenttir. Gerçekleşen bu alçak saldırıya karşı tepkimizi ve Dikili halkının birliğini ortaya koymak için ilçe merkezinde faaliyet gösteren esnafımız ile vatandaşlarımıza Atatürk posterli Türk bayrağı dağıttık. Hemşerilerimizin de ay-yıldızlı, Atatürk posterli bayrakları evlerine, işyerlerine asarken verdikleri destek çok anlamlıydı. Buradan bir kez daha söylüyorum, üzerimize oynanan oyunlara gelmeyeceğiz. Her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olup, kurucu değerimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e, Cumhuriyetimize, bayrağımıza ve vatanımıza daha fazla çıkacağız’ dedi.

“Dikili Halkı Atatürk’ Bağlılığından Asla Vazgeçmez”

Dikili Belediyesi’nin de tek yürek olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına yapılmış bu kalleşliği şiddetle ve nefretle kınadığını belirten Başkan Tosun açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Dikili Belediyesi olarak olayın yaşanmasının ardından ivedilikle şikâyette ve suç duyurusunda bulunarak saldırının tüm noktalarının aydınlatılması için hukuki çalışma başlattık. Çünkü bu olay, basit bir olay değildir. Tüm detaylarının araştırılması ve varsa azmettiricileri ile bu saldırıyı gerçekleştiren zanlının en ağır cezayı alması en öncelikli temennimizdir. Çünkü ülkemizin kurucusunun, ebedi başkomutanımızın, Atatürk’ümüzün pankartına yapılan bu saldırı, vatana ihanetle eş değerdedir. Ayrıca bu olayın tüm ayrıntılarıyla aydınlatılıp, gerekli cezaların verilmesi kamu vicdanının rahatlatılması açısından da önemlidir. Üstüne basa basa söylüyorum; bizler asla ve asla Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevdasından ve Cumhuriyet’in kurucu değerlerine olan bağlılığından vazgeçmeyeceğiz. Ağzı salyalı üç-beş mahlukta bizleri bu yoldan asla geri çeviremez. Dün olduğu gibi, bugün de, yarın da Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Mustafa Kemal’in askeri de olmaya devam edeceğiz. Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk, yaşasın Cumhuriyet. Kahrolsun Atatürk ve Cumhuriyet düşmanları”