TOBB BAŞKANI RIFAT HİSARCIKLIOĞLU ALTO’YU ZİYARET ETTİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Aliağa Ticaret Odası’nda (ALTO), Meslek Komitesi ve Meclis Üyeleri İstişare Toplantısı’na katıldı. Aliağa Ticaret Odası (ALTO) M. Ender Özer Seminer Salonu'...

Özgürses Gazetesi
03:44 -
Abone ol
TOBB BAŞKANI RIFAT HİSARCIKLIOĞLU ALTO’YU ZİYARET ETTİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Aliağa Ticaret Odası’nda (ALTO), Meslek Komitesi ve Meclis Üyeleri İstişare Toplantısı’na katıldı.

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) M. Ender Özer Seminer Salonu’nda gerçekleşen ve ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk ve Meclis Başkanı Adnan Saka ev sahipliği yaptığı Meslek Komitesi ve Meclis Üyeleri ile İstişare Toplantısına TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Özgener, Hakan Ülken, İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, Trabzon TSO Meclis Başkanı Şadan Eren, İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Başkanı Adem Şimşek, ALTO Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis ve Meslek Komitesi Üyeleri katıldı.

Toplantıda Aliağa’nın ülke ekonomisine sağladığı katkılar, bölgenin ekonomik ve ticari sorunları hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Ertürk’ten Hisarcıklıoğlu’na sorunların çözümü için teşekkür

Toplantının açış konuşmasını yapan Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na üyelerin ve bölgenin sorunlarının çözümünde yakinen ilgisinden ve sorunların çözümündeki büyük katkısından dolayı teşekkür etti.

Aliağa TOBB ALOSBİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi diğer okullarımıza da örnek olacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Aliağa’ya kazandırdığı Meslek Lisesinin hem öğrencilerimize hem de bölge sanayisine yapacağı katkının yadsınamaz derecede yüksek olacağını ifade eden Ertürk, Eğitim öğretim hayatına başlayan okulun hepimizin önceliği olan mesleki eğitimdeki eksikliğimizi gidereceğine ve başarılarıyla diğer okullarımıza da örnek olacağına inancımız tam” dedi.

Başkan Ertürk’ün ardından konuşan Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Meclis Başkanı Adnan Saka ise, Başkan Hisarcıklıoğlu’nun göreve geldiğinden bu yana gerek Aliağa OSB’nin kuruluşunda, gerek Odamızın ve üyelerinin her türlü ihtiyacında büyük destekleri olduğunu ifade ederek kendisine teşekkür etti. Meclis Başkanı Adnan Saka konuşmasının devamında mesleki eğitimin önemine dikkat çekerek Aliağa OSB’ye açılacak Meslek Lisesinin bölgedeki nitelikli ara personel ihtiyacını karşılama noktasında önemli desteği olacağını dile getirdi

Pandemi döneminde hem Aliağa Ticaret Odası hem 365 oda ve borsa müthiş görev yaptılar

Aliağa’nın ülke ekonomisine büyük katkıları olan ve gelecekte de önemli potansiyeli olduğunu ifade eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Aliağa hem önemli bir sanayi kenti hem önemli bir liman kenti. Göç alan bir yer. Sürekli bir gelişim olduğu için göç alıyor. Pandemi döneminde hem Aliağa Ticaret Odası hem 365 oda ve borsa müthiş görev yaptılar, Allah hepsinden razı olsun. Gece gündüz demeden sizlerin sıkıntılarını bizlere ilettiler. Pandemi döneminde bize yaklaşık 220 tane talep geldi. 220 talebin yüzde 97’sinin ya tamamı ya bir kısmı çözüldü. Bunda da başarı oda ve borsa başkanlarımızındır” diye konuştu.

“Mart’ta Aliağa sokaklarında gezerken TOGG’u göreceksiniz”

Konuşmasında Türkiye’nin yerli otomobili TOGG ile ilgili müjde veren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Biliyorsunuz sizler adına bir görev üstlendik. İnsanımızın 120 yıllık bir hayaliydi, Türk markası otomobil. 60 sene önce bu rüya yarıda kalmıştı Devrim otomobiliyle. Fakat 60 sene sonra bu görevi sizlere güvenerek üstlendik. Türkiye’den 4 girişimci kardeşimizle beraber, inşallah 29 Ekim’de, yüzde yüz yerli olan, tüm dünya ile yarış edebilecek, Türkiye’nin ilk otomobilinin fabrikasının açılışını yapacağız. Hayırlı uğurlu olsun. Allah nasip ederse Mart’ta Aliağa sokaklarında gezerken TOGG’u göreceksiniz” dedi.

Aliağa OSB Meslek Lisesi tam bir mesleki eğitim kompleksi

Aliağa OSB Meslek Lisesi’nin 24 dersliği, öğrenci yurdu ve spor salonuyla, bugüne kadar en büyük okul yatırımlarından biri ve tam bir mesleki eğitim kompleksi olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, “Gençlerimiz burada nitelikli eğitim alacaktır. Böylelikle de iş dünyamız da, ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağına kavuşacaktır” dedi.

Meclis üyelerinin sorun ve çözüm önerilerini de dinleyen Başkan Hisarcıklıoğlu, kendilerinin görevlerinin üyelerinin sesini duyurmak olduğunu vurguladı.

Toplantının sonunda ALTO Başkanı Ömer Ertürk, günün anısına Rifat Hisarcıklıoğlu’na Helvacı Kilimi hediye etti.