ALİAĞA’DA MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARI DEVAM EDİYOR

İzmir’in Aliağa ilçesinde Aliağa Ticaret Odası (ALTO) ve Belgetürk tarafından kaynak operatörü ve çelik kaynakçıları için mesleki yeterlilik sınavı yapıldı. Mesleki yeterlilik belgesi almak için sınavlara katılan 12 kaynak operatörü ve 12 çelik kaynakçısı, ilk olarak yazılı sınava girdi.

Özgürses Gazetesi
01:57 -
ALİAĞA’DA MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARI DEVAM EDİYOR

İzmir’in Aliağa ilçesinde Aliağa Ticaret Odası (ALTO) ve Belgetürk tarafından kaynak operatörü ve çelik kaynakçıları için mesleki yeterlilik sınavı yapıldı.

Mesleki yeterlilik belgesi almak için sınavlara katılan 12 kaynak operatörü ve 12 çelik kaynakçısı, ilk olarak yazılı sınava girdi. Yazılı sınavın ardından 15’er dakikalık mesleki deneyimlerinin sözlü olarak tespit edilmesine yönelik mülakatlar yapıldı. Sınavın son aşamasında ise, adaylar uygulamalı olarak sınava tabi tutuldular.

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, yaptığı açıklamada, “Belgetürk yetkilileri ilçemize geldi ve sınavlarını gerçekleştirdi. Oda olarak buradaki rolümüz mesleki yeterlilik belgesi almak için sınava girecek kişilerin koordinasyonu sağlamak; oda, işçi ve işveren olarak üçünü biraya getirmek. Sınavlar teorik, mülakat ve uygulamalı olarak devam ediyor. Üç aşamalı sınav sonunda bağımsız değerlendiriciler değerlendirmelerini yapacaklar. Böylece kaliteli işçi ile işvereni bir araya getirmiş olacağız. Oda olarak koordinasyon görevini sağlıyoruz” dedi.

Başkan Saka, Aliağa Ticaret Odası olarak üye firmalarımızın çalışanlarının mesleki yeterlilik belgesi alması için her türlü çalışmayı yaptıklarını ifade ederek, “Üyelerimiz ve meslek mensupları mağdur olmamaları için bizimle iletişime geçsinler.” dedi.