Reklam
Reklam

YAZIN SUSUZ KALMAYIN!

21 Haziran 2016
YAZIN SUSUZ KALMAYIN!
Reklam

 

Dr. Hulusi Sam,  “Vücuda yeterli sıvı alınmazsa hücreler görevini yapamaz”

 

*Dr. Sam, “Hücrenin görevini yerine getirebilmesi için suya ihtiyacı vardır. Vücuda yeterli sıvı alınmazsa hücre görevini yapamayacağı için vücut sistemi de doğru şekilde çalışamaz. Bunun sonucunda da hastalıklar meydana gelmektedir. Bu yüzden vücut açısından suyun önemi çok büyük” dedi

Burcu Gökeşme-Beren Ülgen-Mustafa Efe- Hakan Solak

İZMİR (Ege Ajans)- Sıcaklığın 41 dereceye ulaştığı İzmir günlerinde vücudun en çok ihtiyaç duyduğu su insan sağlığı açısından önem arz ediyor. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kampüs Polikliniği Dahiliye Uzmanı  Dr. Hulusi Sam “Vücuttaki su kaybı sıcak ve nemli günlerde had safhaya ulaşır ve yetişkin bir insanın normalde 2 buçuk litre yaz aylarında 3 ile 3 buçuk litre su içmesi gerekmektedir” dedi.

GÜNDE 3 LİTRE!

Dr. Hulusi Sam,  “İnsan bedeninin yüzde 80’e yakını sudan oluşmaktadır ve yaz günlerinde kaybedilen bu suyun  yerine geri konulması gerekmektedir. Vücuttaki su kaybı sıcak ve nemli günlerde had safhaya ulaşırve yetişkin bir insanın normalde 2 buçuk litre yaz aylarında 3 ile 3 buçuk litre su içmesi gerekmektedir” dedi. Sadece sudan değil her türlü içecekten sıvı ihtiyacının karşılanabileceğinin altını çizen Dr. Sam, özellikle soda ve ayranın terleme ile kaybedilen minerali de vücuda kazandıran önemli sıvı gıdalar olduğunu vurguladı. Sıcak yaz günlerinde gereğinden fazla sıvı alımının böbrekleri yoracağı uyarısında bulundu.

Suyun vücut içindeki önemini anlatan Dr. Sam, “Hücrenin görevini yerine getirebilmesi için suya ihtiyacı vardır. Vücuda yeterli sıvı alınmazsa hücre görevini yapamayacağı için vücut sistemi de doğru şekilde çalışamaz. Bunun sonucunda da hastalıklar meydana gelmektedir. Bu yüzden vücut açısından suyun önemi çok büyük” diye konuştu.

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.