Menemen Belediyespor Suat Kaya ile anlaştı

Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Menemen Belediyespor, Teknik Direktör Suat Kaya ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Özgürses Gazetesi
09:31 -
Abone ol
Menemen Belediyespor Suat Kaya ile anlaştı

Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Menemen Belediyespor, Teknik Direktör Suat Kaya ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Son iki sezondur Spor Toto 2 Lig’de şampiyonluk hedefine ulaşamayan Menemen Belediyespor, Teknik Direktör Selahaddin Dinçel ile yollarını ayırdı. Bugün gerçekleştirilen imza töreniyle, sarı lacivertli ekibi şampiyon yapmak için Teknik Direktör Suat Kaya’ya görev verildi.

Menemen Belediyespor Kulübü Onursal Başkanı ve Menemen  Belediye Başkanı Tahir Şahin ile Kulüp Yöneticisi Nadir Şenel’in de katıldığı imza töreninde,  Menemen Belediyespor Kulübü Başkanı Aydın Şahin ve Teknik Direktör Suat Kaya 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Başkan ŞAHİN; “Ege’nin en iyisi olmak için Suat Kaya dedik”

Eski Milli Futbolcu Suat Kaya’nın sporculuk hayatında büyük başarılara imza attığına dikkat çeken Menemen Belediyespor Kulübü Onursal Başkanı ve Menemen  Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Galatasaray UEFA şampiyonu olurken o kadronun içinde yer almış, hem iyi sporcu, hem iyi karakterli birisi olan sevgili Suat Kaya hocamızla Menemen’de birlikte çalışmaktan büyük bir keyif ve onur duyacağız. Hedefimiz belli, tek bir hedef var, şampiyonluk hedefi. Sadece bu yıl değil, gelecek yıllarda da uzun süreli çalışmayı planladığımız bir hocamızla beraber bu yolu yürüyeceğiz. Menemen’e geldiği, Menemen’i kabul ettiği için kendisine teşekkür ediyoruz tüm hemşerilerimiz ve ilçemiz adına. Suat Hocamın futbolculuğunu çok iyi bilirim, çok başarılıydı. Hocalığında da büyük başarıları var. Ama inşallah en büyük başarıyı da Menemen Belediyespor’da gösterecek Suat Hocam ve ekibi.  Ege’nin en iyisi olmak için Suat Kaya Hocamız dedik” diye konuştu.

Kaya: “Hiç tatil yapmadan hemen işimize başlayacağız”

Son iki sezondur İzmir kulüplerini çalıştıran 49 yaşındaki Teknik Direktör Suat Kaya imza töreninde şunları söyledi; “Allah kısmet ederse, 3 sezondur İzmir’de takım çalıştırmak nasip etti. İlk sezon Göztepe’de, ikinci sezonda Bucaspor’da, şimdi de inşallah bunların ikisini birden toplayıp çok başka bir amaç için Menemen’de göreve başlayacağım. Hedefimiz belli, istek belli. Takımımızı sezon sonunda şampiyonluğa taşıyacağız Allah kısmet ederse. Çalışmalarımız bu yönde olacak. Gerekli yerlere transferleri, Başkanımız ve Yönetim Kurulumuzla istişare ederek bunun çalışmasını yapacağız. Hiç tatil yapmadan hemen işimize başlayacağız.”

Eski milli futbolcumuz ve Galatasaray’ın yıldız oyuncularında Suat Kaya, 2 yıl süresince kendisini sarı lacivertli renklere bağlayan sözleşmeyi Kulüp Başkanı Aydın Şahin ile birlikte imzaladı.