AMBALAJ ATIKLARI DOĞAYA DEĞİL GERİ DÖNÜŞÜME GİDİYOR

Doğanın korunması ve sıfır atık için çalışmalarını aralıksız sürdüren Aliağa Belediyesi, kentin çeşitli noktalarına atık kumbaraları yerleştirmeye devam ediyor. Plastik, karton, kağıt ve metal gibi ambalaj atıklarının geri dönüşüme kazandırılması kapsamında, atık toplama altyapısını geliştirmek için çalışan Aliağa Belediyesi, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda kent genelindeki atık kumbara sayısını arttırıyor.

Özgürses Gazetesi
09:27 -
Abone ol
AMBALAJ ATIKLARI DOĞAYA DEĞİL GERİ DÖNÜŞÜME GİDİYOR

Doğanın korunması ve sıfır atık için çalışmalarını aralıksız sürdüren Aliağa Belediyesi, kentin çeşitli noktalarına atık kumbaraları yerleştirmeye devam ediyor.

Plastik, karton, kağıt ve metal gibi ambalaj atıklarının geri dönüşüme kazandırılması kapsamında, atık toplama altyapısını geliştirmek için çalışan Aliağa Belediyesi, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda kent genelindeki atık kumbara sayısını arttırıyor.

Ambalajlı tüketim maddelerinin yoğunlukla kullanıldığı bu dönemde çevreyi korumak adına yapılan çalışmalar kapsamında, atık kumbaralarında toplanan atıklar özel araçlarla alındıktan sonra geri dönüşüme kazandırılıyor.