ASEV TSM ‘BİR UŞŞAK AKŞAMI’NA HAZIRLANIYOR

21 Mart 2019
ASEV TSM ‘BİR UŞŞAK AKŞAMI’NA HAZIRLANIYOR

Aliağa Belediyesi Sanat Evi (ASEV) Türk Sanat Müziği (TSM) Korosu, Bahar Konseri ile müzikseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Şef Barış Doğan yönetimindeki 93 kişilik dev koro “Bir Uşşak Akşamı” repertuarı ile birbirinden güzel eserleri Aliağalılar için seslendirecek.

23 Mart 2019 Cumartesi günü Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nde sahne alacak olan TSM Korosu’nun müzik şöleni saat 20.15’te başlayacak. Dev koro, “Bir Uşşak Akşamı” konsepti ile hazırlanan repertuarda birbirinden değerli Uşşak makamına ait eserler kimi zaman solo kimi zaman da koro eşliğinde söylenecek. İki bölüm halinde organize edilecek olan konserde 22 parça icra edilecek.

Türk Sanat Musikisinin unutulmaz ezgilerinin seslendirileceği konser bestesi Süleyman Ergen, güftesi Yahya Kemal Beyatlı’ya ait “Ömrüm Şu Biten Neşvesin Tam Olsun Erenler” adlı parça ile başlayacak. Müzik ziyafetinin yaşanacağı konser “Karabulutları Kaldır Aradan” adlı parça ile son bulacak.

İŞTE MUHTEŞEM KONSERİN REPERTUARI:

1.BÖLÜM:

1. Ömrüm Şu Biten Neşvesin Tam Olsun Erenler

2. Gamzedeyim Deva Bulmam Garibim Bir Yuva Kurmam

3. Sana Gönül Borcum Var Ödemek Kolay Değil

4. Bir Gönül Hikâyesi Anlatırdı Gözlerin

5. Kumruları Dinledim Susuverdiler

6. Gurbet O Kadar Acı Ki Ne Varsa İçimde

7. Niçin Baktın Bana Öyle Derdin Nedir Durma Söyle

8. Kalenin Burcumuyam Dil Bilmez Gürcümüyem

9. Telgrafın Tellerine Kuşlar mı Konar

10. Ayva Çiçek Açmış Yaz mı Gelecek

11. Siyah Ebrulerin Duruben Çatma

12. Yangın Olur Biz Yangına Gideriz

2.BÖLÜM:

1. Cana Rakibin Handan Edersin

2. Menekşe Gözler Hülyalı

3. Bir Tatlı Tebessümün Bin Vuslata Bedeldir

4. Gün Gelir de Beni Unutursun Demiştim

5. Mehtaplı Gecelerde Hep Seni Andım

6. Anar Ömrünce Gönül Giden Sevgilileri

7. Sigaramın Dumanı Yokdur Yarin İmanı

8. Bu Akşam Gün Batarken Gel Sakın Geç Kalma Erken Gel

9. Fındıklı Bizim Yolumuz

10. Bu Kış Hanım İstanbul’a Taşında

11. Benliyi Aldım Kaçakdan

12. Karabulutları Kaldır Aradan,

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.