BERGAMA KENT MARKASI OLUŞTURULUYOR

21 Şubat 2019
BERGAMA KENT MARKASI OLUŞTURULUYOR

Bergama’da kent markası ve görsel kimliğinin oluşturulması amacıyla gerçekleştirilen Odak Grup Toplantısı, Haluk Elbe Konferans Salonu’nda yapıldı.

Toplantıya Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, Bergama’daki kanaat önderleri, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Bir süre önce bu konuyla ilgili ilk toplantımızı yapmıştık. Burada Bergama ile ilgili kent markası oluşturulması ve görsel kimlik hazırlanması için bir çalışma başlattık. Bu kapsamda yoğun çalışmalar devam ediyor. Hem Bergama’da hem de Türkiye’nin birçok yerinde Bergama’nın nasıl algılandığına ilişkin anket çalışmaları yapıldı. Bugünde yapılan çalışmaların içeriği ve gelinen noktayı konuşacağız. Bergama’nın markalaşma çalışmalarını Bergamalılar olarak hep birlikte değerlendireceğiz” dedi.

Daha sonra I Mean It Türkiye Direktörü Nazlı Kayı bugüne kadar yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi ve yapılan saha çalışmalarının sonuçlarını aktardı.  Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kayı; “Biz bu çalışmada Bergama’nın bir turizm destinasyonu olarak tanıtılması için çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz, Bergama’nın Türkiye’de algı analizinin yapılması, strateji ve eylem planının hazırlanması, bir yönetişim mekanizması önerilmesi, kentsel marka konumlandırılmasının yapılması, Bergama görsel kimliğinin ve hediyeliklerin tasarlanması yapacağımız işlerin ana adımlarını oluşturuyor” dedi. Kayı; “Geldiğimiz noktaya katılımcılık esasıyla sizlerin değerli fikirleriyle geldik; bu çok önemliydi. Sizlerin bu süreçte göstermiş olduğunuz istek, kararlılık ve sahiplenme çok güzel; insanı heyecanlandırıyor. Bergama tarihi ve kültürel değerleriyle Türkiye’nin en önemli destinasyonlarından biri; hep birlikte onu hak ettiği yere getireceğiz ” dedi.

Toplantıda ayrıca katılımcılarla beraber ‘Sorun Tespiti Çalışması’, ‘Fırsatlar ve Önerilerin Değerlendirilmesi’ ve ‘Önceliklendirme Çalışması’ yapıldı.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.